"Милан" взе трети минимален успех във втората фаза на Шампионската лига

"Милан" почти си осигури участие на четвъртфиналите в Шампионската лига след минимална победа срещу московския "Локомотив". Датският национал Йон Дал Томасон осигури победата за отбора на Карло Анчелоти след час игра, пробивайки всеотдайната защита на гостите.

През цялото първо полувреме "Локомотив" не позволяваше на "росонерите" да обстрелват вратата на Сергей Овчинников от пеналтерията. Активният както винаги Мануел Руи Коща отправи удар от над 20 метра, който беше отразен, и още на два пъти проби отляво. Филипо Индзаги почти от упор прати топката в аут, а Ривалдо най-напред стреля във вратаря на гостите, а след това от въздуха прати топката над напречната греда.

На отсрещната врата Максим Бузникин записа спасен удар в осмата минута, а Руслан Пименов изведе неуморимия Владимир Маминов. Страхотният изстрел на халфа беше блокиран от защитата на "Милан", която нямаше кой знае колко работа, но я свърши качествено.

Още две минути след началото на втората част Томасон спря топката на гърди, но беше блокиран навреме от Якоб Лексето. Бранителят на "Локомотив" получи жълт картон и пропуска ответния мач в руската столица. Привържениците на домакините трябваше да видят как в 56-та минута Андреа Пирло шутира далеч от целта, а при следващата атака Томасон се засуети на върха на атаката, след като Индзаги нахлу отляво, а Руи Коща продължи паса му към непокрития датчанин. Все пак след още пет минути Индзаги овладя висока топка от португалеца и стреля към Овчинников, който изби. Притичалият Томасон довкара топката в опразнената врата за третото поред 1:0 в лигата.

Маминов и капитанът Дмитрий Лосков създадоха възможности за изравняване, но "росонерите" просто изпуснаха втори и дори трети гол. Резервата Клаудио Сержиньо улучи напречната греда, а после в продължението поднесе топката на крака на Индзаги, който вече усещаше радостта от десето попадение в турнира. Невероятната намеса на руския вратар обаче остави резултата само 1:0.

Шампионска лига, втора фаза - група С - трети кръг:

"Милан" - "Локомотив" (Москва) 1:0 (0:0)

Голмайстор: Йон Дал Томасон /62-та минута/

Стадион "Джузепе Меаца" - Милано

Главен съдия: Жил Вейсие (Франция)

Помощници: Нели Виено, Венсан Тешие (Франция)

Резервен съдия: Патрик Л'Eрмит (Франция)

Жълти картони: Милан Обрадович /23-та минута/, Якоб Лексето /72-та минута/

Състави:

"Милан": 12. Дида, 3. Паоло Малдини (капитан), 8. Дженаро Гатузо, 9. Филипо Индзаги, 10. Мануел Руи Коща /63-та минута - 27. Клаудио Сержиньо/, 11. Витор Борба Ферейра Ривалдо, 13. Алесандро Неста, 15. Йон Дал Томасон /68-та минута - 20. Кларънс Зеедорф/, 19. Алесандро Костакурта, 21. Андреа Пирло, 32. Кристиан Броки /79-та минута - 14. Дарио Шимич/

"Локомотив": 1. Сергей Овчинников, 2. Генадий Нижегородов, 4. Якоб Лексето, 5. Сергей Игнашевич /83-та минута - 52. Уинстън Паркс/, 8. Владимир Маминов, 10. Дмитрий Лосков (капитан), 14. Олег Пачинин, 15. Максим Бузникин /46-та минута - 7. Марат Измайлов/, 17. Дмитрий Сенников, 18. Милан Обрадович, 25. Руслан Пименов

8 засади 1

37'23" притежание на топката 29'07"

Временно класиране в група С:

1. "Милан" 3 3 0 0 3 0 9

2. "Реал" (Mадрид) 3 1 1 1 4 4 4

3. "Борусия" (Дортмунд) 3 1 0 2 3 4 3

4. "Локомотив" (Москва) 3 0 1 2 3 5 1

Забележка: място, отбор, мачове, победи, равенства, загуби, вкарани голове, допуснати голове, точки