"Милан" отива на четвъртфинал след четвърти минимален успех

Гол от дузпа на Ривалдо преди почивката осигури на "Милан" класиране на четвъртфиналите в Шампионската лига. Наказателният удар беше отсъден за нарушение срещу централния нападател Филипо Индзаги и сложи край на надеждите за тима на Юрий Сьомин да попадне сред осемте най-добри на Стария континент. Успехът беше втори срещу "Локомотив" (Москва) в рамките на шест дни и общо четвърти във втората фаза на турнира - все с минималното 1:0.

Най-добрите две възможности в началните 15 минути бяха за Кларънс Зеедорф, който беше длъжен да не пропусне втория път. След четвърт час игра при изпълнен от Ривалдо фаул топката намери крака на холандския национал, който от осем метра стреля право във вратаря Сергей Овчинников. След още

седем минути дълбоко центриране на Клаудио Сержиньо отново намери 26-годишния халф непокрит, но ударът му от въздуха беше париран вещо.

Дузпата за тима наа Карло Анчелоти дойде десетина минути преди почивката, когато дълга топка към Индзаги принуди Вадим Евсеев да задържи с ръка съперника си. Ривалдо почти без засилка излъга вратаря и прати топката в долния десен ъгъл за крайното 0:1. Гостите завършиха полувремето спокойно.

След подновяването на играта "Локомотив" излезе с по-голямо желание за игра. Сергей Игнашевич беше изведен на добра позиция, но не се възползва. Постепенно "Милан" си върна инициативата. След нарушение на Табо Мнгуни срещу Фернандо Редондо в 53-та минута Зеедорф преодоля стената, но стражът на домакините спаси. Две минути след това Ривалдо комбинира с Индзаги, а последният уцели мрежата от външната страна. Пред другата врата, където капитанът Паоло Малдини записа 118-то участие и прати в историята рекорд на Джузепе Бергоми за мачове в евротурнирите, резервата Руслан Пименов спря една висока топка и я подаде на нахлуващия Владимир Маминов, който я прати над напречната греда.

С наближаването на края на двубоя "Милан" можеше и да увеличи преднината си, след като с пресни сили Йон Дал Томасон затрудняваше Генадий Нижегородов. Защитникът го фаулира, а Ривалдо за малко не сполучи при изпълнението на удара.

Получените жълти картони от Дженаро Гатузо, капитана на домакините Дмитрий Лосков и Нижегородов ги изваждат от съставите за следващите мачове - съответно срещу "Реал" в Милано и "Борусия" в Дортмунд.

Шампионска лига, втора фаза - група С - четвърти кръг:

"Локомотив" (Москва) - "Милан" 0:1 (0:1)

Голмайстор: Витор Борба Ферейра Ривалдо /34-та минута - дузпа/

Стадион "Локомотив" - Москва

Главен съдия: Кирос Васарас (Гърция)

Помощници: Георгиос Тапрандзис, Симеон Цолакидис (Гърция)

Резервен съдия: Николаос Агелакис (Гърция)

Жълти картони: Вадим Евсеев /33-та минута/, Дмитрий Лосков /43-та минута/, Генадий Нижегородов /88-та минута/; Дженаро Гатузо /27-та минута/, Клаудио Сержиньо /60-та минута/

Състави:

"Локомотив": 1. Сергей Овчинников, 2. Генадий Нижегородов, 5. Сергей Игнашевич, 6. Нарвик Сирхаев /58-та минута - 25. Руслан Пименов/, 7. Марат Измайлов, 8. Владимир Маминов, 10. Дмитрий Лосков (капитан), 11. Жулио Сезар /82-та минута - 52. Уинстън Паркс/, 16. Вадим Евсеев, 17. Дмитрий Сенников, 21. Табо Мнгуни

"Милан": 12. Дида, 3. Паоло Малдини (капитан), 4. Кахабер Каладзе, 5. Фернандо Редондо /76-та минута - 32. Кристиан Броки/, 8. Дженаро Гатузо, 9. Филипо Индзаги /84-та минута - 15. Йон Дал Томасон/, 11. Витор Борба Ферейра Ривалдо, 13. Алесандро Неста, 19. Алесандро Костакурта, 20. Кларънс Зеедорф, 27. Клаудио Сержиньо /87-та минута - 10. Мануел Руи Коща/

4 засади 3

27'46" притежание на топката 25'25"

Временно класиране в група С:

1. "Милан" 4 4 0 0 4 0 12

2. "Реал" (Mадрид) 4 1 2 1 5 5 5

3. "Борусия" (Дортмунд) 4 1 1 2 4 5 4

4. "Локомотив" (Москва) 4 0 1 3 3 6 1

Забележка: място, отбор, мачове, победи, равенства, загуби, вкарани голове, допуснати голове, точки