"Борусия" очаква чудо след 3:0 срещу московския "Локомотив"

Тимът на Матиас Замер запази последната си надежда да не отпадне след втората фаза на Шампионската лига, спечелвайки убедителна победа с 3:0 над "Локомотив" (Москва). Пред тях се очертава почти невъзможен сценарий във вторник, когато трябва да победят "Милан", надявайки се, че "Локомотив" ще се справи с "Реал" (Мадрид).

Попаденията на Торстен Фрингс, Ян Колер и Марсио Аморозо вдъхнаха увереност на "Борусия" и увенчаха добрата игра на отбора. Въпреки съпротивата на гостите "жълто-черните" изработиха всички положения преди почивката. Колер прати топката от въздуха над напречната греда още в седмата минута, а в 15-та Евертон последва примера му. Най-силното оръжие за дортмундци обаче беше стрелбата от разстояние. Половин час след първия съдийски сигнал Себастиан Кел прати топовен шут от границата на пеналтерията на гостите, който облиза лявата странична греда за вратаря Сергей Овчинников и топката излезе в аут.

Седем минути след това Фрингс опита късмета си от разстояние за 1:0. След ъглов удар топката му беше свалена на удобна за стрелба позиция - непокрит от двадесет метра - и халфът имаше време да се прицели и да отправи точен удар с десния крак. Към края на първата част бразилецът Еванилсон изстреля топката отдалече, но ударът му профуча на сантиметри от вратата. След подновяването на играта обаче Марат Измайлов също не се поколеба да опита далечна стрелба и накара Йенс Леман да се прояви, отбивайки със сетни усилия над напречната греда.

В 58-та минута Колер вкара втория гол отблизо и направи сметката си за сезона на седем попадения. Пасът на резервата Ахмед Мадуни отляво беше върнат в средата от Еванилсон, а чешкият национал смело преодоля Овчинников.

Прекрасна проява на индивидуално майсторство осем минути след това направи резултата класически. Аморозо получи топката с гръб към вратата, обърна се и я изпрати над руския вратар в мрежата. Последният едва ли може да носи вина, а в края на мача прояви класа и спаси набег на Кристиан Вьорнс.

"Борусия", чиито надежди за титла в Германия се изпариха, все още храни такива за европейската сцена. Дали съкрушилият ги изравнителен гол на Хавиер Гарсия Портильо преди две седмици ще ги извади от лигата предстои да видим във вторник.

Шампионска лига, втора фаза - група С - пети кръг:

"Борусия" (Дортмунд) - "Локомотив" (Москва) 3:0 (1:0)

Голмайстори: Торстен Фрингс /39-та минута/, Ян Колер /58-та минута/, Марсио Аморозо /66-та минута/

"Вестфаленщадион" - Дортмунд

Главен съдия: Франк де Блеекере (Белгия)

Помощници: Дирк Ванхут, Роланд ван Нилен (Белгия)

Резервен съдия: Серж Гумиени (Белгия)

Жълти картони: Табо Мнгуни /28-та минута/

Състави:

"Борусия": 1. Йенс Леман, 2. Апаресиду Ферейра Еванилсон, 4. Кристиан Вьорнс, 5. Себастиан Кел, 7. Щефан Ройтер (капитан), 8. Торстен Фрингс, 9. Ян Колер /70-та минута - 18. Ларс Рикен/, 12. Евертон, 17. Леонарду душ Сантуш Деде /20-та минута - 23. Ахмед Мадуни/, 21. Кристоф Мецелдер, 22. Марсио Аморозо /83-та минута - 11. Хайко Херлих/

"Локомотив": 1. Сергей Овчинников (капитан), 4. Якоб Лексето, 5. Сергей Игнашевич, 7. Марат Измайлов, 8. Владимир Маминов, 14. Олег Пачинин, 16. Вадим Евсеев, 17. Дмитрий Сенников, 18. Милан Обрадович /46-та минута - 11. Жулио Сезар/, 21. Табо Мнгуни, 25. Руслан Пименов

8 засади 4

30'38" притежание на топката 26'34"

Временно класиране в група С:

1. "Милан" 5 4 0 1 5 3 12

2. "Реал" (Мадрид) 5 2 2 1 8 6 8

3. "Борусия" (Дортмунд) 5 2 1 2 7 5 7

4. "Локомотив" (Москва) 5 0 1 4 3 9 1

Забележка: място, отбор, мачове, победи, равенства, загуби, вкарани голове, допуснати голове, точки