"Реал" (Мадрид) взе първа победа от осем мача в Русия

"Реал" (Мадрид) записа първа победа при гостуване на руски клуб и се класира за следващата фаза на Шампионската лига. Минималното 1:0 беше оформено след първи гол на Роналдо с глава за последните три години. Бразилецът се разписа на замръзналия стадион "Локомотив" в Москва десет минути преди почивката при едно центриране на Луиш Фиго отдясно.

Точките бяха жизнено важни за европейския клубен шампион с оглед развоя на мача в Милано. Победата обаче беше поставена на карта при няколко ситуации особено в края на двубоя.

Футболистите на Юрий Сьомин, които бяха спечелили единствената си точка на "Сантяго Бернабеу" през декември 2002 година, пропуснаха цели три шанса да поведат в резултата. Флавио Консейшао можеше дори да си отбележи автогол в 18-та минута, след като от около двадесет метра шутира покрай вратаря си Икер Касияс при едно прибързано изчистване. Ъгловият удар даде възможност на Вадим Евсеев да засече с глава топката, но тя подскочи нагоре и мина над напречната греда.

В 25-та минута Марат Измайлов и Табо Мнгуни си размениха двоен пас с пета и руският футболист стреля отстрани и над мрежата. Секунди след това Руслан Пименов изпрати удар от въздуха над вратата от петнадесет метра.

Голът, който падна в резултат на натиска на "белия балет", поуспокои тима на Висенте дел Боске. Зинедин Зидан си освободи пространство и подхвана атака в средата на тежкия терен. Раул Гонзалес Бланко потърси след това Фиго и вече нямаше начин Роналдо да сгреши при центрирането на португалеца.

Второто полувреме протече без голов удар чак до 77-та минута. Едва тогава домакините натиснаха и заиграха своята игра. Първо топката достигна до Измайлов, чийто далечен удар беше избит в корнер. След изпълнението му Евсеев не успя да не възползва от възможността, а само отклони с рамо към Касияс.

Голът на Колер посъбуди страстите и в 87-та минута Евсеев подаде на капитанаа си Дмитрий Лосков, който стреля от малък ъгъл над вратата. Най-добрата възможност пропиля резервата Жулио Сезар в последната минута, когато от осем метра не намери пролука към мрежата, след като само стражът на гостите му се изпречваше. Така сензацията не се състоя и "Реал" зае второто място в група С.

Шампионска лига, втора фаза - група С - шести кръг:

"Локомотив" (Москва) - "Реал" (Мадрид) 0:1 (0:1)

Голмайстор: Луиш Назарио Лима Роналдо /35-та минута/

Стадион "Локомотив" - Москва

Главен съдия: Клод Коломбо (Франция)

Помощници: Нели Виено, Фредерик Арно (Франция)

Резервен съдия: Паскал Вилео (Франция)

Жълт картон: Генадий Нижегородов /90-та минута/

Състави:

"Локомотив": 1. Сергей Овчинников, 2. Генадий Нижегородов, 5. Сергей Игнашевич, 7. Марат Измайлов, 8. Владимир Маминов /81-та минута - 6. Нарвик Сирхаев/, 10. Дмитрий Лосков (капитан), 14. Олег Пачинин, 16. Вадим Евсеев, 17. Дмитрий Сенников, 21. Табо Мнгуни /72-та минута - 11. Жулио Сезар/, 25. Руслан Пименов

"Реал": 1. Икер Касияс, 2. Мичел Салгадо, 5. Зинедин Зидан /90-та минута - 19. Естебан Камбиасо/, 6. Иван Елгера, 7. Раул Гонзалес Бланко (капитан), 10. Луиш Фиго, 11. Луиш Назарио Лима Роналдо /81-та минута - 14. Хосе Мария Гутиерес/, 16. Сержо Консейшао, 21. Сантяго Ернан Солари, 22. Франсиско Павон Барахона, 24. Клод Макелеле

2 засади 5

33'57" притежание на топката 24'38"

Крайно класиране в група С:

1. "Милан" 6 4 0 2 5 4 12

2. "Реал" (Мадрид) 6 3 2 1 9 6 11

3. "Борусия" (Дортмунд) 6 3 1 2 8 5 10

4. "Локомотив" (Москва) 6 0 1 5 3 10 1

Забележка: място, отбор, мачове, победи, равенства, загуби, вкарани голове, допуснати голове, точки