"Левски" спечели победа без значение в Бургас

"Левски" спечели с 2:1 без особени проблеми срещу подмладения състав на "Черноморец" в последния шампионатен кръг за сезона 2002/2003. След посредствено първо полувреме по-интересните неща в последния шампионатен мач на "акулите" срещу бившия шампион се случиха през второто полувреме.

Домакините имаха прекрасна възможност да открият в 61-та минута, но атака на Петър Станев не беше завършена резултатно от младежкия национал Петър Колев. Той се озова сам срещу Иванков, но стреля слабо, вратарят изби, а по-късно Симонович изчисти пред голлинията.

В 64-та минута след самостоятелна акция и удар от границите на наказателното поле Станислав Ангелов откри резултата. В 72-та минута за нарушение срещу Петър Станев на линията на наказателното поле "Черноморец" получи право да изпълни пряк свободен удар. Потърпевшият прехвърли майсторски стената и изравни резултата.

Три минути преди края след атака по левия фланг на Станислав Генчев Димитър Телкийски засече центриране на скорост и осигури крайната победа на сините.

Първенство на България по футбол - Висша лига, 26-ти последен кръг:

"Черноморец" - "Левски" 1:2 (0:0)

Голмайстори: Петър Станев (72-та минута); Станислав Ангелов (64-та минута), Димитър Телкийски (88-та минута)

Главен съдия: Момчил Врайков

Стадион: Черноморец

Зрители: 400

Жълти картони: Иваников, Жечев, Димитров; Бачков

Състави:

"Черноморец": Попов, Панов /67-та минута - Митев/, Кюмюрджиев, Жечев, Трайков, Димитров, Георгиев, Раев /63-та минута - Иваников/, Ангелов /55-та минута - Колев/, Станев, Белчев

"Левски": Иванков, Бачков, Стоянов, Иванов, Ангелов, Симонович, Вава /50-та минута - Марков/, Генчев, Колев /89-та минута - Шунейко/, Головской /78-та минута - Костадинов/, Телкийски