"Марек" и "Волфсбург" не излъчиха победител в Дупница

"Марек" направи 1:1 с германския "Волфсбург" в първи мач от втория кръг на турнира "Интертото" пред пет хиляди свои фенове в Дупница. Домакините имаха възможност и за победа, но късметът им изневери. След седмица е втората среща в Германия. 73 минути за гостите от "Волфсбург" игра българският национал Мартин Петров.

Българите започнаха уплашено и без необходимия синхрон в средата на терена, където Анжело Кючуков и Ангел Стойков трудно изнасяха топката. Германците, които са в ранен етап от своята подготовка, пък щастливо стигнаха до гола, без да доминират. Центриране на Мюлер завари неподготвена отбраната на "Марек", а Диего Климович се извъртя с топка в крака и простреля вратаря Николай Чавдаров с плътен удар. След попадението в 23-та минута домакините опитаха няколко атаки, но без резултат.

Крум Бибишков изравни в 58-ата минута с глава. Той се разписа след центриране на Амиран Муджири, който заедно със Стойков подхвана отлично контраатака. През цялото второ полувреме дупничани имаха инициативата, но действаха прибързано пред гола. Ангел Стойков стреля добре веднъж с левия крак, а Бибишков не вложи сила в удара си, за да преодолее излезлия да го посрещне вратар Симон Йенч.

Турнир "Интертото" - втори кръг, първи мач:

"Марек" - "Волфсбург" 1:1 (0:1)

Голмайстори: Крум Бибишков (58-та минута); Диего Климович (23-та минута)

Жълти картони: Веселин Великов, Анжело Кючуков (Марек); Марко Хръгович (Волфсбург)

Стадион "Бончук" - 5 000 зрители

Главен съдия: Карлос Мехия (Испания)

Състави:

"Марек": Чавдаров, Коемджиев (15-та минута - Арангелов), Въжаров, Великов, Петков, Янек Кючуков, Стойков, Паргов (46-та минута - Любенов), Муджири, Анжело Кючуков (90-та минута - Донев), Бибишков

"Волфсбург": Йенч, Шноор, Тиам, Вайзер (46-та минута - Кархан), Климович, Билисков, Ритер, Хръгович, Мартин Петров (73-та минута - Мунтяну), Прегер (82-та минута - Зарпай), Мюлер

Останалите резултати:

"Йоргрите" - "Ница" 3:2 (1:1) - Паулиньо /9-та, 51-та минута/, Алфонсо Алвеш /90-та минута/; Абделмалек Черад /26-та, 68-та минута/

"Победа" - "АСКО Пашинг" 1:1 (1:0) - Гешоски /45-та минута/; Ковачевич /58-та минута/

Червен картон: Кизенебнер /87-та минута/ от АСКО

"Шахтьор" (Солигорск) - "Сибалия" (Винковци) 1:1 (1:0) - Леончик /44-та минута/; Лайтман /79-та минута/

"Дачия" (Кишинеу) - "Партизани" 2:0 (0:0) - Голбан /60-та минута/, Орбу /72-та минута/

"Копер" - "Дубница" 1:0 (0:0) - Треневски /90-та минута/

Червен картон: Ковач /33-та минута/ от "Дубница"

"Тун" - "Бърно" 2:3 (1:1) - Егертер /41-та минута/, Рама /57-та минута/; Дошек /10-та минута/, Зубек /70-та минута/, Паканда /83-та минута/

"Слобода" (Тузла) - "Лиерс" 1:0 (0:0) - Кудузович /90-та минута/

"Вилем ІІ" (Тилбург) - "Вил" 2:1 (1:1) - Тарик Сектиуи /9-та минута/, Дени Ландзаат /70-та минута/; Елдер /31-та минута/

"Бреша" - "Глория Бистрища" 2:1 (1:1) - Роберто Баджо /10-та минута/, Дел Неро /81-та минута/; Негрян /20-та минута/