“Оксер” отстрани “Пари Сен Жермен” от Купата на Франция

Отборът на “Оксер” надделя над тима на “Пари Сен Жермен” с 3:2, след като губеше с 0:2,в осминафинален мач от турнира за купата на Франция по футбол.

Столичани взеха солиден аванс след попадения на Пиер Фанфан още в третата минута и на Рейналдо в 24-та минута. Бонавентур Калу успя да намали в 31-та минута.

Изходът на двубоя бе решен през втората част, когато само за две минути между 77-тка и 79-та, домакините отбелязаха два гола чрез нападателите Бенжани и Канга Акале и се поздравиха с крайния успех и класиране за четвъртфиналите. Вратарят на гостите Жером Алонсо спаси дузпа на Бенжани в добавеното време, но това бе без значение за крайния изход на мача.

Интересното е, че “Оксер” победи “Пари Сен Жермен” на финала на същия турнир през 2003-а година. Сега изпари надеждите на парижани за директно участие в европейските турнири през следващия сезон.

С гол от воле в четвъртата минута на първото продължение Хавиер Савиола донесе победата на “Монако” при гостуването на “Рен”. Домакините, които имат само две загуби на своя стадион през този сезон опитаха всичко, за да изравнят, но нямаха късмет.

Защитникът Стефан М'Биа пропусна най-чистото положение - в 117-та минута, когато неговият изстрел с глава бе отразен с вещина от вратаря Фабиен Одар.

Изненадата поднесе втородивизионния “Гренобъл”, който като гост преодоля елитния “Лил” с 3:1 след продължения.

ОКСЕР - Пари Сен Жермен - 3:2

голмайстори: 0:1 Пиер Фанфан 3, 0:2 Рейналдо 24; 1:2 Калу 31, 2:2 Бенжани 77, 3:2 Акале 79