И "Левски" продължава напред

Футболният тим на "Левски" стана вторият български отбор, който влезе в груповата фаза на турнира за Купата на УЕФА. Два часа след като ЦСКА елиминира германския "Байер", сините също успяха да триумфират с победа 1:0 над френския "Оксер". Пред близо 20 000 зрители на стадион "Георги Аспарухов" футболистите на Станимир Стоилов изнесоха тежка битка с безпрецедентно 8-минутно продължение, но успяха да удържат преднината си от един гол. Те бяха загубили първата среща с 1:2, но сега постигнаха нужния резултат с решаващ гол на младия Милан Коприваров в 27-ата минута. Порадението бе отбелязано след отлична атака, започната от ветерана Даниел Бормиров. Отборът показа много висок дух, тактическа зрелост и се справи с авторитетния съперник, воден от бившия селекционер на националния тим на Франция Жак Сантини. В последните минути герой на мача стана вратарят Георги Петков, който отчая нападението на "Оксер" с решителните си намеси.