Камерун преживя разочарование и за Купата на африканските нации

Националният футболен отбор на Камерун преживя второ голяморазочарование в рамките на няколко месеца, след като неуспехът вквалификациите за световното първенство в Германия беше последван ототпадане още на четвъртфиналите на турнира за Купата на африканскитенации в Египет. В събота камерунският състав загуби очаквания с огроменинтерес сблъсък с Кот Д'Ивоар с 11:12 при изпълнението на дузпи след1:1 в редовното време и се прости с надеждите да спечели трофея, следкато беше считан за един от основните фаворити.

Двубоят в съботавечерта беше повторение на сблъсъка между двата отбора в квалификациитеза Мондиал 2006, където Кот Д'Ивоар изненадващо изпревари многопо-реномирания си съперник с една точка в крайното класиране в групата,въпреки че загуби срещу него и като гост, и като домакин. Камерун заявиамбициите си за спечелване на Купата на африканските нации с три успехав групата, включително с 3:1 срещу домакина Египет, но в крайна сметкапрекалената зависимост от звездата на отбора Амуел Ето'o се оказафатална. В четвъртфинала нападателят на "Барселона", който отбеляза петгола в групата, направи решаващия последен пропуск за своя отбор приизпълнението на дузпи, след който звездата на "Челси" Дидие Дрогбавкара своя наказателен удар и класира Кот Д'Ивоар за полуфиналите.Следващият съперник на Дрогба и компания ще бъде другият голям фаворит- Нигерия, който отстрани носителя на трофея Тунис също с дузпи, норазполага с изключително талантливи играчи, сред които е 18-годишниятДжон Оби Микел, който предизвика скандал между английските грандове"Манчестър юнайтед" и "Челси" и вече е считан за наследник на32-годишния ветеран Джей Джей Окоча.