Манчев вкара два гола за "Валядолид"

Българският нападател Владимир Манчев, който получи повиквателна за европейските квалификация срещу Беларус през юни, отбеляза два гола за "Валядолид" при равенството 2:2 срещу "Кадис" в среща от 37-ия кръг на втора испанска дивизия. Манчев откри резултата в 14-та минута, а Лукас Лобос изравни за гостите малко преди почивката.

Българинът отново изведе домакините напред в резултата, но "Кадис" постигна равенството чрез Гонсалес малко преди края на редовното време. Резултатът не е от особено значение за "Валядолид", който е начело в класирането със 79 точки и още преди няколко седмици си осигури завръщане във футболния елит на Испания.

Повечето спортни испански издания определиха Владимир Манчев за най-добър играч в срещата. Българинът записа серия от силни мачове с фланелката на "Валядолид", поради което се очаква да подпише нов договор с клуба. Не е изключено обаче той да продължи кариерата си в друг отбор. Манчев има контракт с тима до лятото.

Българинът премина на стадион "Хосе Сорила" като свободен агент на 10 януари, след като разтрогна договора си с елитния "Леванте". Трябва да се отбележи, че "Валядолид" има дългове в размер на 26 милиона евро. Президентът на втородивизионния отбор Карлос Суарес е на мнение, че клубът ще се справи с финансовата криза, след като успя да се завърне в испанския елит.