Националите по хандбал загубиха евроквалификация с 31 гола разлика

Мъжкият национален отбор по хандбал уверено върви по стъпките на колежките си от националния отбор по хокей на лед. Преди няколко месеца те загубиха олимпийска квалификация от Словакия с 0:82, а сега хандбалистите ни бяха разгромени от Германия с 11:42. Малко оправдание за тях е само фактът, че се изправиха срещу световния шампион. Германците подмладяват състава си и срещу българите излязоха предимно млади хандбалисти.

Българските национали отбелязаха първия си гол едва в 10-ата минута, а до края на първото полувреме вкараха още само три. До почивката българите вече губеха с 18 гола разлика. До края на срещата поведението им не се промени значително и завършиха със скромните 11 гола на сметката си.

"С новото си поколение хандбалисти Германия взе рутинна победа над третокласния състав на България", пише вестник "Ханделсблат" за срещата. "Срещу България Бундестимът не изпита затруднения в нито една минута", коментира онлайн изданието на телевизия ZDF.