Казийски и "Тренто" взеха "българския" финал в Шампионската лига

Треньорът на &quot;Тренто&quot; Радостин Стойчев<br />

Треньорът на "Тренто" Радостин Стойчев

Българският национал Матей Казийски и клубният му отбор "Тренто" спечелиха Шампионската лига по волейбол. Съставът на Радостин Стойчев се наложи с 3:1 (25:12, 21:25, 26:24, 25:22) над гръцкия "Ираклис", където се състезава Пламен Константинов.

Победната точка за италианския шампион дойде след ас на Казийски. "Тренто", който миналата година спечели първата си титла в серия А1, влиза в историята на Шампионската лига.

Отборът на Радостин Стойчев спечели всичките си 12 срещи при дебюта си в турнира без да допусне загуба. Преди това на полуфинала от заключителната надпревара в Прага Казийски и колегите му се наложиха с 3:0 над друг отбор от Италия - "Мачерата".

В първия гейм "Тренто" категорично надигра "Ираклис", като спря устрема на гърците след отлично представяне в отбрана и на блокада.

Капитанът на националния отбор Пламен Константинов игра с контузия в рамото и не успя да помогне на &quot;Ираклис&quot;<br />

Капитанът на националния отбор Пламен Константинов игра с контузия в рамото и не успя да помогне на "Ираклис"

Следващата част беше за отбора от Солун, в чийто състав Пламен Константинов игра с контузия. Третият гейм беше най-равностоен и до голяма степен се оказа ключов. Италианците спечелиха с 26:24 и поведоха с 2:1.

Четвъртият гейм се оказа последен, след като в поредица от обрати "Тренто" стигна до победата. Италианците поведоха с 19:16, но съперникът им обърна до 21:20. Съставът на Стойчев си върна аванса след две поредни точки.

Така се стигна до 23:22 за "Тренто" и момента на Казийски. Българският посрещач записа две последователни точки от сервис и донесе победата на отбора си. Така националът направи това, което преди две години с екипа на "Динамо" (М) не успя.