ЦСКА се върна на върха след трудна победа над "Славия"

Йордан Тодоров (вдясно) отбеляза двете попадения за ЦСКА<br />

© Дневник

Йордан Тодоров (вдясно) отбеляза двете попадения за ЦСКА

Футболистите на ЦСКА се върнаха на върха в А група след трудна победа над "Славия". Шампионите се наложиха с 2:1 над белите на "Българска армия".

И двете попадения за състава на Любо Пенев отбеляза Йордан Тодоров от дузпи. Преди това "Славия" поведе след гол на Дениран Ортега.

В 13-ата минута гостите изиграха отлично заучено положение и защитата на червените не успя да реагира. Тогава Ортега излъга бранител на ЦСКА и със силен изстрел отблизо вкара за 1:0.

Десет минути след това съдията Ангел Ангелов даде дузпа за нарушение на Попара срещу Кирил Котев. Тодоров не стреля силно, но успя да излъже вратаря на "Славия" Йордан Господинов.

В 76-ата минута Карлос игра с ръка в наказателното поле и реферът отсъди нов наказателен удар. Тодоров би дузпата по същия начин и отново имаше успех, като донесе победата на ЦСКА.

Няколко минути след това той можеше да вкара третия си гол след грешка в защитата на белите, но топката мина близо до гредата.

Това е пета поредна победа на шампионите, откакто треньор е Любо Пенев. С нея червените излязоха начело в класирането с точка пред "Левски". За "Славия", воден от Стевица Кузмановски, това е първа загуба през пролетния полусезон.