"Тренто" мина по шампионски през "Пиаченца" и изравни финалната серия

Матей Казийски игра много добре срещу &quot;Пиаченца&quot; и отбеляза 13 точки<br />

Матей Казийски игра много добре срещу "Пиаченца" и отбеляза 13 точки

Волейболният шампион на Италия "Тренто" показа характер и воля и успя да изравни финалната серия срещу "Пиаченца" на 2:2 победи. Съставът, воден от Радостин Стойчев, спечели с 3:0 (25:23, 25:11, 26:24) в четвъртия двубой.

Матей Казийски и съотборниците му се реваншираха за поражението в собствената си зала преди няколко дни и не позволиха на съперника да се възползва от домакинството си, за да им отнеме титлата.

Радостин Стойчев и волейболистите му показаха мъжки дух в четвъртия двубой<br />

Радостин Стойчев и волейболистите му показаха мъжки дух в четвъртия двубой

Българският национал изигра много силен мач, като беше най-резултатният състезател в отбора си. Казийски завърши с 13 точки, а бразилският диагонал Леандро Невеш добави осем.

За "Пиаченца" българинът с италиански паспорт Христо Златанов отбеляза 15, с което стана волейболистът с най-много точки в срещата.

Решителният пети двубой е в неделя в залата на "Тренто". По-рано през сезона "българският" отбор от Италия спечели Шампионската лига.