Мъри и Родик е последният полуфинал на "Уимбълдън"

Анди Мъри иска титла от "Уимбълдън"

Световният номер 3 Анди Мъри достигна за първи път в кариерата си полуфинал на "Уимбълдън". Британецът се справи безкомпромисно с бившия номер 1 Хуан Карлос Фереро (Испания) в три сета - 7:5, 6:3,6:2.

Така Мъри стана първият британец, класирал се на полуфинал в Лондон след Тим Хенман през 2002 година, а при евентуална титла ще повтори успеха на Фред Пери от 1936 година.

В битка за място на финала Мъри ще срещне Анди Родик. Американецът оцеля в изключително тежък сблъсък, като победи шампиона от 2002 година Лейтън Хюит с 6:3, 6:7 (10), 7:6 (1), 4:6, 6:4. Родик има два загубени финала в Лондон от Роджър Федерер през 2004 и 2005 г.

Мъри пък получи много свежа подкрепата от английските фенове, между които беше и холивудската звезда Кейт Уинслет. Мачът на 22-годишния шотландец се развиваше равностойно до 12--ия гейм, в който той се възползва от възможността за пробив и измъкна първия сет след 44 минути игра и 7:5.

Още в първия гейм на втората част обаче испанецът натисна с ранен пробив, но задържа минималната преднина до шестия гейм, когато се огъна и Мъри си върна пробива. До края на сета той не даде нито гейм на испанския си противник и затвори за 6:3.

В третата част 29-годишният Фереро, който е шампион от "Ролан Гарос" през 2003 година съвсем се загуби. Мъри направи пробив за 3:2, след което затвърди аванса си и в седмия гейм. Надеждата на домакините без проблеми спечели подаването си и приключи мача след час и 41 минути игра.

Това бе втора победа за Мъри срещу Фереро от общо два двубоя между двамата.Фереро е първият тенисист след Горан Иванишевич през 2001 година, който участва с "уайлд-кард" и достига до 1/4-финалната фаза на "Ол Ингланд Клъб"

Мъри вярва, че може да спечели "Уимбълдън": "От началото на турнира съм уверен в силите и възможностите си и с добра игра, имам реални шансове за триумф."

И двата мъжки полуфинала ще се проведат този петък.