"Черно море" беше на крачка от изненадата срещу ПСВ (Айндховен)

Само две минути не достигнаха на "Черно море" да запише престижно равенство като гост на бившия европейски клубен шампион ПСВ (Айндховен) и да си осигури по-добър резултат за реванша другата седмица. Варненци удържаха 0:0 до 93-ата минута, но тогава Марселис се разписа и донесе успеха на холандците.

ПСВ очаквано беше по-активният отбор и създаваше доста положения пред вратата на българите. Силен мач направи вратарят Илко Пиргов, който спаси няколко опасни положения.

Той се намеси с вещина при ударите на Тойвонен и Афелай през първото полувреме, а в 36-ата минута Джуджак уцели гредата.

Преди почивката беше и най-чистото положение за "Черно море". Десният бранител Ян Кромкамп сгреши и позволи на Здравко Лазаров да нахлуе в наказателното поле. Неговият удар обаче беше отразен от вратаря Исаксон.

През втората част домакините продължиха да атакуват, но Пиргов отново се намеси блестящо на няколко пъти. Той спаси опасни удари на звездите Лазович и Афелай, но беше безпомощен в последната минута.

Тогава след центриране от корнер се стигна до разбъркване пред вратата на варненци. В създалата се ситуация Марселис беше най-съобразителен и прати топката в мрежата за крайното 1:0.

В този мач не дебютира българският национал Станислав Манолев, който премина в ПСВ (Айндховен) миналата седмица. Реваншът е след една седмица на стадион "Лазур" в Бургас.