Петър Стойчев остана шести във варненския плувен маратон

Силата на Стойчев е в по-дългите дистанции<br />

Силата на Стойчев е в по-дългите дистанции

Носителят на девет поредни световни купи по плувен маратон Петър Стойчев остана шести в 10-километровото състезание във Варна. Само преди седмица в Канада той спечели деветия си трофей кръг преди края.

Победител в четвъртия кръг за Световната купа в 10-километровия маратон при мъжете стана световният шампион в същата дистанция Томас Лурц от Германия, а вторият български представител Венцислав Айдарски се нареди десети.

При жените триумфира олимпийската шампионка от Пекин 2008 Лариса Илченко от Русия.

Участниците трябваше да направят три обиколки, но заради силното вълнение, което ги изтласкваше навътре в морето, те завъртяха само две.

"Движех се на втора позиция, но силите не ми стигнаха. Имаше вълнение, което пречеше на състезателите", обясни Стойчев след финала.

След три дни българинът ще участва в следващия кръг от Световната купа в 10-километровия маратон във Франция.

До края на годината Стойчев ще стартира само в деветте оставащи състезания в дисциплината.