Баскетболните национали загубиха контролата със Словения

Националният отбор по баскетбол загуби с три точки разлика контролната среща с участника на Евро 2009 Словения. Избраниците на Пини Гершон бяха победени със 77:80 на турнира "Адеко" в Марибор.

Българите бяха равностойни на силния си съперник през целия мач с изключение на началото. Тогава домакините на моменти имаха преднина от 12 точки.

Най-голямата разлика за българския състав беше осем точки, която се получи на няколко пъти. За последно такава преднина те имаха на почивката - 48:40.

Последните две части бяха изключително равностойни, като резултатът беше равен 75:75 малко преди края. Юрица Големац обаче вкара пет точки в заключителните минути и донесе победата на словенците.

За България най-резултатен беше Калоян Иванов, отбелязал 18 точки. Той овладя и 9 борби. Ърл Роуланд добави 13 точки, а Филип Виденов - 12.

С най-много точки за словенците завършиха Бощян Начбар с 14 и Домен Лорбек с 13.

Следващият мач на българите е в събота от 19.00 часа срещу Гърция.