Националите по баскетбол бяха разгромени от Гърция в контрола

Селекционерът Пини Гершон има върху какво да се замисли малко преди еврофиналите в Полша<br />

© Николай Дойчинов

Националният отбор по баскетбол записа тежка загуба в предпоследната си контрола преди участието на европейските финали в Полша. Избраниците на селекционера Пини Гершон загубиха от световния вицешампион Гърция със 73:100 на турнира "Адеко" в Марибор, Словения.

Българите бяха равностойни само в първите две части, като на почивката губеха само с пет точки - 40:45. Впоследствие гърците се разиграха и стигнаха до разгромната разлика. Тя се натрупа в последните минути на мача.

Най-резултатен за България беше Филип Виденов, който реализира 17 точки. С двуцифрен актив завършиха още Деян Иванов с 13 точки, Тодор Стойков и Калоян Иванов с по 11. За гърците най-резултатен беше Борусис със 17 точки.

Този мач беше първият за Стойков на турнира в Марибор, тъй като пропусна предишния мач със Словения заради заболяване.

Последната контрола за националите ще е срещу "Рилски спортист" на 3 септември. Два дни по-късно те заминават за Полша. Първият им мач на финалите ще е срещу домакините на 7 септември.