Евробаскет'09: Полша - България 90:78 - хронология

България загуби със 78:90 от домакина Полша първия си мач от европейското първенство по баскетбол във Вроцлав.

НА ЖИВО

Край на мача. Краен резултат 90:78.

Отново чадър - общо 11-и в срещата в актива на Полша.

Ърл Роуланд вкарва 20-ата си точка 55 секунди преди края.

Десети чадър в актива на полския отбор! Все още няма промяна в резултата.

Дейвид Логан е вкарал 23 точки, а Игнерски - 22. В българския тим по 18 точки са вкарали Деян Иванов и Ърл Роуланд.

Таймаут за България.

Поляците бъркат при стрелбата, но си вземат борбата в нападение. Резултатът продължава да е 76:88.

Деян Иванов опитва да пробие сам, но не успява да отбележи.

След това още един провал от тройката.

Отново неуспешна атака от тройката. Днес стрелбата от дистанция тотално отсъства в българския тим.

Игнерски е намерен от Логан под коша и елегантно вкарва, като печели и фаул. След него резултатът е 76:88.

Георгиев отново вкарва, но в резултат на добра борба под коша-

Дейвид Логан бележи двата фаула, не остава време.

До края остават 4:21 минути.

След това нарушение на Виденов срещу Логан.

Мачей Лампе оставен да вкара с лекота и разликата отново скача на 11 точки.

Неточна стрелба отново от тройката на Стойков - 72:81.

Все пак Кошарек бележи.

Поляците замръзнаха на 79 точки.

Къса стрелба на Лампе, Роуланд опитва от тройката, но пропуска.

Торо бележи под коша и разликата падна още - 72:79.

Процентът на успешна стрелба на България се вдигна на 45 точки.

Почивка за Полша.

Националите се събудиха, най-вече в защита. За първи път от доста време резултатът падна под 10 точки, но обикновено след такива серии полуците пак дърпат в резултата.

Тройка на Роуланд, а след това добра игра в защита, която води до нова атака. Деян Иванов бележи и разликата пада на 9 точки!

Деян Иванов вкарва 16-ата си точка - 65:79.

Игнерски вкарва с отскок и дърпане назад.

Георгиев бележи, след като Роуланд открадна топка и записа асистенция.

Поляците се забавляват и правят але-уп, като Гортат вкарва. Той вече има 16 точки.

Начало на четвъртата част.

Най-равностойната част със само две точки преднина за поляците, които вече водят с общо 17 точки.

Край на третата четвърт. Резултат 75:58 за Полша

Стойков пропуска фаул, бележи втория - 58:75.

Гершон се опитва с промени в състава да обърне хода. Славейков се появява в игра.

Хаосът в играта на българите продължава, докато Роуланд прави глупав фаул в защита.

Четирима от Полша имат по 10+ точки и се приближават до това да вкарат по 20 - Игнерски 17, Логан 16, Лампе 15, Гортат 14.

Веднага след това поляците бележат тройка чрез Лампе.

Най-после бърза атака за България - Роуланд към Виденов, а той към Торо.

Българските национали играят всеки за себе си в нападение, а в защита никой за никого. Резултат 53:69.

Ужасна защита за България - поляците бележат бързо и лесно при всяка своя атака.

Логан вкарва от крилото и вече има 16 точки.

Роуланд бележи кош и е фаулиран. Той бележи и резултатът 51:64.

Стойков напусна, на негово място Роуланд.

При следващата атака на Логан прави страхотно шоу за публиката със забивка и отново вдига разликата на 17 т.

Веднага след това сме наказани от Логан, който вкарва 11-ата си точка.

Най-после кош - първо от фаул на Евтимов, а след това Виденов в подкошието бележи две точки.

До момента баскетболистите на Гершон не показват никакви идеи в нападение. Там следват неуспешна след неуспешна стрелба.

Аврамов пробва стрелба от тройката - отново неуспешно. От доста време националите ни не са вкарвали кош - 42:58.

Мачей Лампе вкара тройка и отново разликата набъбна, сега на 16 точки.

До момента Роуланд е изключително пасивен в отбрана. Може би с влизането на Аврамов това ще се промени.

Роуланд напуска, на негово място Божидар Аврамов.

Поляците пропускат в стрелбата, но Роуланд позволи на Логан да вземе борбата.

Две несполучливи стрелби от тройката с две борби за българския състав. След което чадър срещу Роуланд.

Игнерски вкара само втория фаул.

Несполучлива стрелба на Филип Виденов със сирената за край на атаката. След това фаул на Васил Евтимов, негово второ.

Марчин Гортат вкарва 14-ата си точка, с което се изравнява с Игнерски.

Разликата е свалена на 10 точки - 42:52.

България започва със стартовата петица - Стойков, Роуланд, Евтимов, Деян Иванов и Виденов.

Началото на третата четвърт.

Българският състав е регистрирал 39.47% успеваемост в стрелбата, а за поляците този процент е 55.26.

Деян Иванов е най-резултатен за българския тим с 11 точки и 3 борби. Ърл Роуланд има 7 точки, 2 асистенции и 2 борби. Тодор Стойков е със 7 точки, 2 асистенции и 1 борба.

За поляците най-резултатен е Игнерски с 14 точки, а Гортат регистрира 12 точки, 4 борби и 1 асистенция.

Край на втората четвърт. Резултат 52:37 за Полша.

Въпреки че извършихме два тактически фаула, Логан в последната секунда вкара тройка през защитник.

Почивка за Полша 0:16 секунди преди края на частта.

Нарушение на Роуланд, който до момента има 7 точки, 2 борби и 2 асистенции, но малък принос в защита.

Само с две атаки поляците вкараха пет точки - 37:49.

Игнерски вкара четвъртата си тройка и спира сухата серия на домакините.

Още една добра контра, поляците спряха да вкарват. 35:44.

След това Деян Иванов се преборва и вкарва за 33:44. Разликата е стопена на 11 точки в рамките на три атаки.

След това Тодор Стойков открадва топката и срещу него е извършен фаул и е отсъдено неспортсменско поведение.

Виденов вкарва първия си кош в мача, след като стреля от крилото.

Резултатът е 27:44

Деян Иванов вкарва за България, след това пропуск под коша. В следващата атака Шчевчик забива страхотен чадър, което води до нова почивка

Българският тим изглежда тотално деморализиран. Поляците стигат лесно до подкошието.

Нови две точки от средна дистанция след стрелба на Гортат. Разликата набъбва на 19 точки.

След почивката Васил Евтимов записа борба, но пропусна в подкошието от задължителна позицията.

Досега през тази четвърт хората на Гершон са вкарали едва 4 точки.

Пини Гершон взима прекъсване 4:40 минути преди края на втората четвърт при 25:42. Разликата е убийствено голяма - 17 точки.

Ърл Роулънд бележи за 25:36. След това полуците отбелязват лесни две точки след много добра контраатака - 25:40.

Резултатът се задържа дълго време непроменен. И българите, и поляците редуват серии от несполучливи стрелби.

Поляците започват със смените.

Калоян Иванов пропуска стрелбата, но за щастие поляците връщат топката в своето поле.

Поляците увеличават преднината след грешен пас на Стойков към Евтимов - 36:23. Българският състав изглежда притеснен.

Начало та втората част. В полския състав не е извършвана смяна.

Първата четвърт приключи 32:21 в полза на поляците. В самия край Ърл Роуланд успя да намали с първата си тройка в мача. Процентът на стрелбата на българите обаче е много слаб - само 35% от зоната за две точки. За домакините е 58%.

Игнерски разсипа България от тройки и малко преди края вкара третата си за мача. Той вече има 11 точки на сметката си, а резултатът е 32:18.

Най-голямото предимство за Полша идва половин минута преди края на първата четвърт. След поредната добра атака, те вече водят с 29:18.

Поляците са в изключителна серия. Те бележат трета тройка и вече преднината им е 10 точки - 26:16. Противникът на България атакува изключително успешно, като повечето от нападенията са бързи и не остават неразгадаеми за българската защита.

В атаката след двата фаула Кошарек бележи втора тройка за поляците и 2:06 минути преди края на първата четвърт Полша води с 21:16.

Две минути и половина преди края на частта е отсъден неспортсменски фаул на Тодор Стойков. Това означава, че освен два фаула, поляците ще владеят и топката за атака. Резултатът е вече 18:16 в полза на домакините на шампионата, след като Лампе вкара само единия удар.

Три минути и половина преди края на първата четвърт Полша води със 17:14.

Първа смяна в българския отбор. Васил Евтимов е сменен от Стефан Георгиев. Въпреки това поляците вкарват първата си тройка 4 минути преди края.

Центровете на Полша тотално печелят борбата под коша и това им помага да водят с 12:7. Лампе обаче пропусна на два пъти, а Стойков отново реализира и и 4:35 минути преди края резултатът е 12:9 за Полша.

Първа тройка за България. Тодор Стойков беше намерен добре от Васил Евтимов и намали на 7:8. В ответната атака домакините отново реализираха и вече водят с три точки - 10:7.

Две минути и половина след началото на мача поляците водят с 8:4 след две добри атаки.

Тодор Стойков изравни за 2:2, но след това Лоделин отново даде преднина на поляците с 4:2. Васил Евтимов изравни в следващата атака за българите.

Поляците повеждат с 2:0 след успешна атака с "кука" на Игнерски. Веднага след това Евтимов пропусна под коша.

СРЕЩАТА НА ЖИВО: Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на загиналите 15 българи в Охридското езеро.

Започва първият мач на националния отбор по баскетбол между България и домакините от Полша. Селекционерът Пини Гершон заложи на петицата: Филип Виденов, Тодор Стойков, Деян Иванов, Васил Евтимов и Ърл Роуланд. Залата във Вроцлав е препълнена.