Сърбия и Испания се класираха за 1/4-финалите на Евробаскет

Марк Гасол забива в коша на поляците<br />

Марк Гасол забива в коша на поляците

Испания и Сърбия станаха последните два 1/4-финалисти на европейското първенство по баскетбол в Полша.

Световният шампион Испания разгроми домакина с 90:68 благодарение на 23-те точки на Хуан Карлос Наваро. Испанците държаха ситуацията под контрол от самото начало, като центърът на "Лос Анджелис лейкърс" Пау Гасол добави 20 точки. Роденият в САЩ пойнт гард Дейвид Логан беше най-резултатен за поляците с 20 точки.

"Днес направихме добър мач. Растем като отбор и продължаваме да сме част от турнира", заяви Гасол.

Испания, която се опитва да спечели европейската титла за първи път след шест участия на финала, се изправя на 1/4-финалите срещу непобедения отбор на Франция.

"Очаква ни тежък мач срещу Франция, но за да направим нещо тук, ще трябва да ги победим", добави Гасол.

Дариус Лавринович се опитва да преодолее Мила Мацван от Сърбия&nbsp;<br />

Дариус Лавринович се опитва да преодолее Мила Мацван от Сърбия

Сърбия е другият 1/4-финалист след феноменален завършек на мача с Литва. При 71:75 в последната четвърт сърбите вкараха шест поредни тройки, като в същото време допуснаха едва три точки. Така те се наложиха с 89:79.

Гардът на "Олимпиакос" Милош Теодосич вкара 20 точки и направи 12 асистенции, а петима от сръбския състав завършиха с двуцифрено количество точки. Центърът на "Оклахома сити" Ненад Кръстич записа 16 точки и четири борби.

"Това беше много тежък мач, но постигнахме страхотна победа. Веднага трябва да забравим този двубой и да мислим за следващия", коментира Кръстич.

Сърбия ще играе днес срещу Русия.

Словения завърши първа в група F след победа с 69:67 над Турция, за която това беше първа загуба в турнира.

Утре Турция ще играе срещу Гърция, а Словения срещу Хърватия.