Каспаров запази преднината си срещу Карпов

Преди третия ден на мача срещу големия си съперник Анатолий Карпов Каспаров води с 3:1<br />

Гросмайстор Гари Каспаров успя да задържи преднина срещу големия си съперник Анатоли Карпов. След втория ден на Международния симпозиум "Валенсия - люлка на модерния шах" резултатът е 3:1.

В третата и четвъртата партия двамата известни спортисти си размениха по една победа. Най-напред Карпов показа силния си дух и в 36 хода постигна успеха, за на вземе частичен реванш след двете поражения в първия ден. В четвъртата партия времето не му стигна и той загуби след 33 хода.

До края на мача в чест на двамата големи гросмайстори остават осем партии по пет минути, които трябва да се изиграят днес.

Залата беше пълна, като 350-те зрители платиха по 64 евро вход. "Аплодисментите на публиката ме вдигнаха след победата и възвърнах доброто усещане, което ми липсваше заради ужасния първи ден", каза Карпов.

"Когато си притиснат от времето, не са важни изчисленията, а инстинктът. Там се справих добре. Часовникът, въпреки че не се оценява от публиката, е много важен фактор", заяви Каспаров.