Англия увеличи 16 пъти зрителската си аудитория срещу Беларус

Питър Крауч отбеляза два гола срещу Беларус<br />

Питър Крауч отбеляза два гола срещу Беларус

Англичаните отново успяха да се насладят на удоволствието да гледат мач на националния отбор на страната си по телевизията. Зрителската аудитория на световната квалификация срещу Беларус се увеличи 16 пъти спрямо гостуването на Украйна и достигна 8 милиона души.

Рейтингът на последната победа на водения от Фабио Капело състав по пътя към Южна Африка 2010 е бил 31%, информира "Гардиън". Англичаните спечелиха с 3:0 след голове на Питър Крауч (4' и 76') и Шон Райт-Филипс (60').

Срещата беше излъчена по ITV1 и в последните 15 минути беше засечена най-високата точка с 8.3 милиона зрители (36%).

В събота малка част от англичаните гледаха мача с Украйна (0:1). За първи път официален двубой на отбора беше пуснат само в интернет, като желаещите трябваше да платят, за да го проследят. Тогава едва 250 хиляди се абонираха, а общо 500 хиляди видяха поражението.