Опитният ЦСКА победи с 3:0 "Левски" във волейболното дерби

Емилиан Мирчев от ЦСКА забива през блокадата на &quot;Левски&quot;<br />

© Георги Кожухаров

Емилиан Мирчев от ЦСКА забива през блокадата на "Левски"

Волейболистите на ЦСКА победиха с 3:0 (25:20, 25:23, 30:28) "Левски" в дербито на турнира "Атаро Клима". Червените спечелиха двубоя, като взеха ключовите разигравания благодарение на по-големия си опит.

В първата част отборът на Сашо Попов надигра съперника, въпреки че беше без кениеца Филип Майо. Африканецът чувстваше болки в крака след мача с "Марек" (2:3) от предния ден на надпреварата.

Следващите две части бяха оспорвани, но състезателите на ЦСКА излязоха победители. В третия гейм сините имаха два геймбола. След това червените на свой ред взеха инициативата и при 30:28 спечелиха мача.

Резултатите от турнира "Атаро Клима" важат и за класирането в първенството. ЦСКА има шест победи и две поражения, докато "Левски" има пет успеха и три поражения. Това е втора победа в дербито за червените, тъй като в четвъртия кръг от сезона те се наложиха с 3:1.

В другата среща от групата "Пирин" взе първа победа в турнира. Отборът на Мирослав Живков се наложи с 3:2 (25:22, 25:21, 23:25, 21:25 15:13) над "Марек". Волейболистите на "Арда" продължават победния си поход. Съставът от Кърджали спечели с 3:0 (25:19, 25:23, 25:15) срещу "Лукойл Нефтохимик". "Арда" е начело в класирането с 20 точки.

В последния двубой от третия кръг "Славия" записа първа победа за сезона, като надделя с 3:1 (20:25, 25:18, 25:23, 25:20) над "Монтана".