ЦСКА победи и "Уникаха" в Шампионската лига по волейбол

ЦСКА излезе начело в група В на Шампионската лига

Волейболистите на ЦСКА постигнаха втората си победа в Шампионската лига. Червените се наложиха с 3:2 (25:21, 21:25, 25:19, 16:25, 15:9) над първенеца на Испания "Уникаха" (Алмерия) и временно излязоха начело в класирането на група В.

Отборът на Сашо Попов показа качества и силна воля във втори пореден домакински мач. Преди по-малко от седмица българите победиха шампиона на Европа от 2005 г. "Тур" със същия резултат.

Този път ЦСКА поведе с 2:1 след различно представяне в отделните геймове. Червените взеха първата част с убедителна игра, но след това сами позволиха на съперника да изравни, тъй като направиха много грешки на начален удар. В третия гейм отново домакините бяха по-добри и заслужено си върнаха предимството.

Испанците показаха, че ще се борят до край за първата си победа в лигата, и с концентрирана игра и добра защита взеха добър аванс в четвъртата част. Когато разликата нарасна, Попов извади титулярите си, за да им даде възможност да се подготвят за тайбрека.

В решителния гейм ЦСКА поведе с 3:0, но след няколко колебливи отигравания позволиха на "Уникаха" да направи обрат до 4:3. Оттук до края на срещата червените бяха по-добри. Те си върнаха водачеството още до смяната на полетата, което стана при 8:5.

Много добър мач изигра Владислав Александров, който както срещу "Тур" влезе като смяна на Остин Рестър. Посрещачът пое голяма отговорност в нападение, като затрудни съперника и с добър начален удар. Силно се представиха и останалите състезатели на червените. В тайбрека българският блок оказа ключова роля за победата.

Червените имат пет точки и засега са начело в групата. Руският "Зенит" е втори с четири, но и с мач по-малко. Звездният състав на Владимир Алекно приема в сряда "Тур". В следващия кръг на 7 януари ЦСКА гостува на "Уникаха", а "Тур" приема "Зенит".