Корейка изненадващо спечели бързото пързаляне с кънки на 500 метра

Новата шампионка Лий (вляво) изпревари световната рекордьорка Волф от Германия с 0,05 сек

Корейката Сан Хва Лий спечели златния медал в бързото пързаляне с кънки на 500 м във финала с изненадващо развитие. Азиатката победи настоящата световна рекордьорка Джени Волф от Германия с 0,05 сек.

Лий записа общо време от 76,09 сек (38,24 сек. и 37,85 сек..) в двете си бягания и заслужи златния медал от Ванкувър. Тя изпревари и китайката Ван Бейшин, номер две в света, която остана с бронзовия медал.

"Те са толкова добри състезателки, по-добри са от мен. Наистина ми е трудно да повярвам, че спечелих златния медал", каза Лий. Нейната титла затвърди отличното представяне на националния отбор на Южна Корея в бързото пързаляне с кънки. В четири дисциплини тимът има три медала. Сред тях е и титлата на Таен Бум Мо на 500 м при мъжете.

Германката Волф, която е неизменен победител в Световната купа в дисциплината от 2005 г. насам, записа най-бързото бягане във финалите. Тя мина разстоянието за 37,83 сек, но другият й опит беше по-слаб. "Надявах се на повече и затова съм малко разочарована", каза Волф.