Холандката Вуст стана шампионка в бързото пързаляне на 1500 м във Ванкувър

Новата шампионка Иреен Вуст от Холандия спечели трети олимпийски медал в кариерата си

Холандската състезателка в бързото пързаляне с кънки Иреен Вуст спечели втория си златен медал от олимпийски игри. Този път тя триумфира в бягането на 1500 м.

Вуст изпревари в оспорван финал канадката Кристина Гроувс. Представителката на домакините не успя да донесе най-голямата радост на публиката в олимпийския овал "Ричмънд" и спечели втори сребърен медал на олимпийски игри. Трета завърши чехкинята Мартина Сабликова, шампионка на 3000 метра отпреди няколко дни.

Победителката от Холандия завърши седма на 3000 метра, като не успя да защити титлата си от Торино '06, а на 1000 м остана осма. Този път Вуст успя да се пребори за златото, като показа положително развитие в дисциплината. Преди четири години тя спечели бронз на 1500 м.

Защитаващата титлата си канадка Синди Класен остана едва 21-а на цели 3.78 сек. зад новата шампионка Вуст.