"Интер" победи с 1:0 ЦСКА (М) и стигна полуфиналите в Шампионската лига

Нападателят на "Интер" Уесли Снайдер (вдясно) празнува след гола си в шестата минута

Интер" стана първият полуфиналист в Шампионската лига. Италианците победиха за втори път с 1:0 ЦСКА (Москва) и продължават напред в турнира. Победния гол отбеляза холандецът Уесли Снайдер още в шестата минута.

Атакуващият полузащитник изпълни много силно пряк свободен удар, като насочи топката под стената, построена от футболистите на домакините. Вратарят на ЦСКА Игор Акинфеев не успя да се намеси достатъчно добре и "Интер" поведе.

Руснаците опитаха да изравнят през първото полувреме, но не създадоха много чисти положения пред Жулио Сезар. Заради наситената защита на "нерадзурите" домакините опитваха предимно изстрели извън наказателното поле, като освен това опитваха да стигнат до възможност за гол чрез центрирания.

Веднага след почивката Чиди Одия от ЦСКА получи заслужен втори жълт картон и беше изгонен. От този момент до края "Интер" владееше положението и не допусна изненада.

Италианците изравниха рекорда си, като спечелиха пета поредна победа в Шампионската лига. Жозе Моуриньо пък стана първият треньор в историята на турнира, който достига полуфинал с три различни отбора. Преди това Специалния изведе "Порто" и "Челси" до финал.

Съперник на синьо-черните на полуфинала ще е победителят от двойката "Барселона" - "Арсенал".