Ван Гаал: "Интер" спечели финала заслужено

Луис ван Гаал призна, че "Интер" е спечелил заслужено трофея в Шампионската лига<br />

Наставникът на "Байерн" Луис ван Гаал беше разочарован от загубата на отбора му на финала на Шампионската лига, но намери сили да признае успех на "Интер". Баварците загубиха с 0:2 на "Сантяго Бернабеу" и според холандеца "победителят е заслужил триумфа си".

"Не бяхме достатъчно добри, за да покажем нашата игра. Все си мисля, че имахме шанс да спечелим, защото нямаше някакви огромни разлики между двата отбора. Ние нападахме, те се защитаваха, но за да спечелиш срещу "Интер", трябва да си в най-добрата си форма, а ние не бяхме. Те заслужиха победата и им я честитя", заяви Ван Гаал веднага след мача.

Диего Милито отбеляза и двете попадения за италианците. Той се разписа в 36-ата и 71-ата минута, като и в двата момента изглеждаше, че "Байерн" владее инициативата.

"Противникът ни отбеляза головете в най-подходящите моменти. Това реши всичко. Днес играчите ми научиха, че във футбола всичко зависи от дребните детайли", добави Ван Гаал.

Холандецът пропусна възможността да изведе "Байерн" до първия му требъл в историята. Още в първия си сезон Ван Гаал донесе титлата и Купата на Германия.

Той все пак може да е доволен, че ще може да разчита и следващия сезон на един от водещите си футболисти. Франк Рибери, който не ичаства във финала заради наказание, се очаква днес да поднови договора си с баварците до 2015 г., като ще получава по 10 млн. евро на сезон.