Волейболните национали победиха трудно Южна Корея с 3:1

Волейболните национали стигнаха до трудна победа над Южна Корея<br />

Волейболните национали стигнаха до трудна победа над Южна Корея

Националният отбор на България по волейбол постигна шестата си победа в Световната лига и четвърта срещу Южна Корея. Този успех срещу азиатците във Варна обаче не дойде никак лесно.

Българите надделяха с 3:1 (31:29, 25:21, 22:25, 25:23), но имаха трудности през целия мач. Те бяха на крачка да изпуснат пълния актив от тази среща, но в последния момент стигнаха до победата и трите точки. Корейците играха великолепно в защита и създадоха доста проблеми на отбора на Силвано Пранди.

Благодарение на тази победа България се изравни по точки с лидера в групата Бразилия. "Селесао" е с 19 точки, след като победи днес Холандия с 3:2 в Ротердам.

Първата част беше изключително равностойна. До средата на гейма резултатът вървеше точка за точка, като добрата игра в защита и някои успешни блокади позволиха на корейците да поведат с 16:12.

Българските волейболисти обаче наваксаха изоставането си и дори първи стигнаха до геймбол при 24:23. Те пропиляха общо пет възможности, преди да затворят частта при 31:29. Корейците също имаха два шанса да поведат с 1:0, но не се възползваха от тях.

Във вчерашния мач азиатците също играха много добре в първата част, но във втората свалиха гарда. Днес обаче не беше така. Те продължиха да затрудняват българите отново най-вече заради уникалната си игра в защита и водеха с 16:15.

Тогава обаче българската блокада заработи безпогрешно и това позволи на домакините да натрупат добра преднина в края. Тя се оказа достатъчна за крайния успех в частта с 25:21.

Те явно сметнаха, че тази преднина сама ще откаже корейците от борбата. Българите поведоха в началото на мача и това сякаш ги успокои. Малко по малко обаче гостите наваксаха изоставането си и дори водеха с две точки след второто техническо прекъсване.

Обстановката в края малко се изнерви, но това помогна на българите да обърнат резултата и да поведат с 19:17 след два жълти картона на корейците. Вместо това да успокои отбора на Силвано Пранди и да му помогне по-лесно да затвори мача, мобилизира още повече корейците.

Силната им игра в защита неутрализира българските атаки и в края те ликуваха за 25:22.

Четвъртата част започна по подобие на третата. България натрупа преднина в началото, която на моменти достигна четири точки, но позволи в средата тя да бъде стопена.

Сервисът на корейците вървеше за разлика от този на българите, а това спомагаше за по-добрата организация на атаките им. Азиатците поведоха с 19:15 след поредните им уникални отигравания в защита и се виждаха изключително близо до обрата.

Тогава на сервис обаче застанаха Николай Николов и Андрей Жеков. Техните изпълнения разстроиха посрещането на противника и позволиха на блокадата и атаката ни да работят добре.

Така обратът се случи при 22:20, но корейците не се отказаха. Те затрудниха България до самия край, но грешка при мрежата в края донесе трите точки за България.