Силвано Пранди оцени трудната победа над Южна Корея

Волейболистите събраха шест поредни победи в Световната лига<br />

Волейболистите събраха шест поредни победи в Световната лига

Селекционерът на мъжкия национален отбор по волейбол Силвано Пранди показа задоволство от победата с 3:1 над Южна Корея в четвъртия кръг на груповата фаза в Световната лига. Българите спечелиха всички възможни точки от двубоите си срещу азиатците, въпреки че втората среща във Варна беше доста оспорвана.

"Много съм доволен от тази победа. Спечелихме важен, но и много труден мач. Зрителите, играчите, треньорите и всички останали направиха всичко възможно, за да се получи този голям волейболен спектакъл", каза Пранди.

Той отчете силната игра на корейците в организацията на защитата. "Корея изигра много добър мач само с 10% грешки. Затрудниха ни. Въпреки това съм доволен, че имаме 62% в атака и нашите нападатели, които са на по-високо ниво от корейските, успяха да спечелят в края. Беше мач на високо ниво и спечелихме три златни точки", коментира италианският специалист.

България постигна шест поредни победи (пет с 3:0 и една с 3:1) и вече се изравни по точки с Бразилия на върха. Двата отбора имат по 19 точки, но настоящият шампион остава първи в групата. По правилник при равенство се гледат броят спечелени победи и след това точковият и геймовият коефициенти.

До момента "селесао" има седем победи, а България е с шест. В следващия кръг националите посрещат Холандия, а Бразилия гостува на Южна Корея.