Бразилските волейболисти победиха с 3:1 Южна Корея и остават първи

Посрещачът на Бразилия Данте Амарал атакува през блокадата Сун-Су Хан и Хюн-Йон Ха от Южна Корея

Волейболистите на Бразилия победиха с 3:1 (25:18, 25:23, 23:25, 25:15) Южна Корея като гост във втория си мач от петия кръг на световната лига. Състезателите на Бернардо Резенде взеха максимума от шест точки срещу азиатците и остават начело в група А.

Настоящите шампиони започнаха силно и спечелиха уверено първия гейм. Следващите две части бяха равностойни, като бразилците увеличиха преднината си след 25:23, а след това корейците намалиха на 1:2 след успех със същия резултат. В третия гейм южноамериканците натрупаха голяма преднина и заслужено спечелиха мача.

Най-резултатен беше диагоналът на "Тренто" Леандро Висото, който отбеляза 24 точки. Данте Амарал добави 16 за Бразилия. Нов много добър мач изигра Сун-Мин Мун от Южна Корея, който направи 21 точки. Бразилците имаха голямо предимство в нападение и на блок. Съставът на Резенде завърши с 13 успешни блокади срещу осем за домакините.

Следващата седмица в четвъртък и петък Бразилия гостува във Варна в решителни двубой в групата. В момента "селесао" има 25 точки и е с три пред България, но Владимир Николов и съотборниците му имат мач по-малко, който ще изиграят тази вечер срещу Холандия. В събота тимът, воден от Силвано Пранди, победи с 3:0 "лалетата".

За финалния турнир се класират победителите, най-добрият втори отбор от всички групи и домакинът Аржентина, който изненадващо има десет загуби от десет двубоя досега.