Бербатов вкара от дузпа при загуба на "Манчестър юнайтед"

Димитър Бербатов бележи от дузпа срещу "Канзас сити"<br />

Димитър Бербатов бележи от дузпа срещу "Канзас сити"

Българският нападател на "манчестър юнайтед" Димитър Бербатов беше авторът на единственото попадение за отбора си при загубата му от американския "Канзас сити уизърдс" с 1:2. Той се разписа за 1:1 от дузпа в края на първото полувреме, но въпреки че "червените дяволи" играха повече от едно полувреме с човек повече, така и не успяха да стигнат до победата в тази контрола.

В отсъствието на получилите почивка Уейн Рууни и Хавиер Ернандес, както и на контузения Майкъл Оуен, Бербатов отново си партнираше в атака с младия Маме Бриам Диуф. Българинът беше заменен в 76-ата минута от Дани Уелбек, а малко преди това и Диуф излезе, а на негово място влезе Федерико Македа.

Домакините от "Канзас сити" поведоха в самото начало на мача, когато Дейви Арно се разписа след хубава акция. В 39-ата минута обаче Бербатов беше намерен добре зад гърба на защитата на "Канзас сити" и пробивът му беше спрян с нарушение в наказателното поле. Бранителят на домакините Конрад беше изгонен за този фаул.

Въпреки че бяха с човек по-малко, американците успяха да си върнат преднината само три минути по-късно с гол на Камара. До края на мача и двата отбора имаха възможности за гол, но не ги оползотвориха и резултатът се запази.

Мениджърът на "Юнайтед" сър Алекс Фъргюсън имаше поводи за радост в този мач, защото халфът Луиш Нани се завърна в състава след лечение на травма, заради която пропусна и световното първенство в Южна Африка.

За Бербатов пък това беше втори гол в контролите след попадението му срещу "Селтик" за победата с 3:1. Тогава той асистира и за другите две.