Илиян Мицански пак се разписа в контрола на "Кайзерслаутерн"

Илиян Мицански премина от полския "Заглебие" (Любин) в "Кайзерслаутерн" и демонстрира много добра форма<br />

© zaglebie-lubin.pl

Българският нападател на "Кайзерслаутерн" Илиян Мицански се разписа при победата на своя отбор в контролата с елитния френски "Оксер". Двубоят завърши 3:1 за германците, а българинът оформи крайния резултат 15 минути преди края с гол с глава от близко разстояние.

Мицански влезе като резерва на почивката. Както и в други мачове на "Кайзерслаутерн" от подготовката, той замени Ервин Хофер.

Това е трети гол за Мицански, отккато осъществи трансфера си в Първа Бундеслига в края на миналия месец. Преди това той вкара на аматьорите от ФСФ (Франкфурт) и на английския гранд "Ливърпул" при победата с 1:0 при официалното представяне на отбора за новия сезон.

Добрата форма на Мицански доведе и до първата му повиквателна в националния отбор на България. Нападателят ще е един от 19-те футболисти, на които ще разчита селекционерът Станимир Стоилов в контролата с Русия. Тя ще е на 11 август в Москва.

Следващата контрола на "Кайзерслаутерн" е срещу шотландския "Абърдийн". Този мач ще се състои на 7 август. Отборът започва сезона в Бундеслигата на 21 август с гостуване на "Кьолн".