Раул вкара два гола за победата на "Шалке" над "Байерн"

Испанският нападател Раул Гонсалес вкара много красив гол за 3:1

Испанският нападател Раул Гонсалес отбеляза два гола за победата на новия си отбор "Шалке" с 3:1 над "Байерн" във финала на турнира за Купата на Лигата. Кралско сините направиха обрат от 0:1 и спечелиха отличието.

Шампионите поведоха още в шестата минута с гола на австрийския нападател Денис Муич. Той получи отличен пас на чиста позиция от аржентинеца Хосе Соса и с лекота отбеляза. Още до края на полувремето обаче "Шалке" успя да вкара три гола.

В 25-ата минута Еду стреля към вратата на "Байерн", но уцели гредата. Раул беше най-близо до топката и вкара за 1:1. Две минути след това бразилският нападател успя да изведе "Шалке" напред в резултата.

В 33-ата Раул показа класата си, като, без да гледа към вратата, се завъртя покрай трима защитници на "Байерн" и технично прехвърли вратаря на баварците Рувен Сателмайер.

"Тези голове са за привържениците на "Реал" (М) и на "Шалке", каза Раул. Треньорът на кралско сините Феликс Магат заяви, че попаденията идват навреме, за да помогнат на испанеца за адаптацията му. "Той може да прави впечатляващи неща по терена като втория гол", коментира Магат.

С успеха си "Шалке" взе психологическо предимство срещу големия си съперник преди двубоя за Суперкупата в събота.