"Реал" (М) на Моуриньо обърна до 3:2 "Лос Анджелис галакси"

Аржентинският нападател Гонсало Игуаин (в бяло) отбеляза два гола за "Реал" (М)<br />

Аржентинският нападател Гонсало Игуаин (в бяло) отбеляза два гола за "Реал" (М)

Футболистите на "Реал" (М) победиха с 3:2 "Лос Анджелис галакси" в приятелска среща. Съставът на Жозе Моуриньо постигна пълен обрат през второто полувреме, след като на почивката изоставаше с 0:2.

Пред повече от 89 хиляди зрители на стадион "Роуз боул" португалският специалист пусна титулярния си състав през втората част и това донесе успеха на отбора му.

Американците, които бяха без възстановяващия се от контузия Дейвид Бекъм, поведоха с гол на Тод Дъниван в 40-ата минута. В продължението на първата част националът на САЩ Лендън Донован вкара от дузпа за 2:0. С оглед на слабата игра на испанците в защита резултатът изглеждаше справедлив.

На почивката Моуриньо направи десет промени, като пусна най-добрите си футболисти. Между 51-ата и 61-ата минута аржентинският нападател Гонсало Игуаин изравни с два гола. След още десет минути младият Педро Леон се разписа за 3:2.

Звездата на "Реал" (М) Кристиано Роналдо също помогна за победата, с която белите завършиха турнето си в САЩ.

Междувременно стана ясно, че Дейвид Бекъм ще се завърне в игра след месец. 35-годишният полузащитник на "Галакси" скъса ахилесово сухожилие на 14 март, когато игра като преотстъпен за "Милан" срещу Киево.

"Надявам се да се завърна в игра през септември. Трябва просто да събера повече сила в прасеца", каза англичанинът, който се очаква да е във форма за плейофите на МЛС. Редовният сезон свършва на 24 октомври.