"Хамбургер" измъкна победата в дербито с "Шалке" на старта в Германия

Рууд ван Нистелрой (в бял екип) бележи първия гол във вратата на "Шалке"<br />

Рууд ван Нистелрой (в бял екип) бележи първия гол във вратата на "Шалке"

Два гола на бившата звезда на "Манчестър юнайтед" и "Реал" (Мадрид) Рууд ван Нистелрой донесоха победата на "Хамбургер" с 2:1 над "Шалке". Тази среща беше дебют в Бундеслигата за легендата на "Реал" Раул Гонсалес, но той не можа да го ознаменува с попадение.

След безрезултатно първо полувреме Ван Нистелрой откри резултата само няколко секунди след подновяването на играта. Той засече с мощен удар центриране на Елжеро Елиа и не остави шансове на вратаря Мануел Нойер.

Домакините от Хамбург продължиха да са по-активни, но Матил и Вестерман пропуснаха добри ситуации пред Нойер.

Положението на гостите се усложни още повече, след като в 60-ата минута беше изгонен Бенедикт Хьоведес за втори жълт картон.

Малко след тази ситуация отново Ван Нистелрой можеше да се разпише, но отново Нойер се оказа непреодолима преграда. Така леко изненадващо с оглед на случващото се на терена гостите от Гелзенкирхен стигнаха до изравняването в 80-ата минута.

Тогава Джеферсън Фарфан отбеляза красив гол след центриране на Иван Ракитич. Радостта на "Шалке" обаче трая само три минути, тъй като Ван Нистелрой отбеляза второто си попадение и донесе трите точки за отбора си.

Този кръг се оказа изключително щастлив за новаците в Бундеслигата. "Санкт Паули" и "Кайзерслаутерн" постигнаха победи с по 3:1 като гости, съответно над "Фрайбург" и "Кьолн".

При победата за "Кайзерслаутерн" не игра българският нападател Илиян Мицански, който дойде в отбора преди началото на кампанията.