Шокираща домакинска загуба за "Барселона" от новака "Еркулес"

Играчите на &quot;Еркулес&quot; се радват на успеха си, а Лионел Меси не може да повярва на случилото се на &quot;Ноу камп&quot;<br />

Играчите на "Еркулес" се радват на успеха си, а Лионел Меси не може да повярва на случилото се на "Ноу камп"

Шампионът на Испания "Барселона" допусна шокираща загуба в първия си домакински мач за новия сезон. Каталунците бяха изненадани с 0:2 на "Ноу камп" от новака в Ла Лига "Еркулес".

И двете попадения за успеха на гостите отбеляза привлеченият от "Борусия" (Дортмунд) нападател Нелсон Валдес. Той се разписа в 27-ата и 59-ата минути, а в самия край Давид Трезеге можеше да направи победата разгромна, но вратарят Виктор Валдес се справи.

Абсолютно целият мач мина под диктовката на "Барселона". Каталунците обаче така и не можаха да превърнат натиска си в попадения.

Играчите на Хосеп Гуардиола задържаха топката, комбинираха помежду си, но отправяха твърде малко удари към вратата на "Еркулес". В случаите, когато го правеха, Давид Вия, Жерар Пике, Андрес Иниеста и Лионел Меси не бяха точни.

Гостите пък използваха умно малкото възможности, които се откриха пред тях. Те поведоха в 29-ата минута, когато Нелсон Валдес беше най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле на "Барселона". Първо Агияр не успя да вкара, но при добавката Валдес беше точен и откри.

"Барселона" продължи да натиска и почти не остави топката в притежание на противника. Това обаче по никакъв начин не се отрази на резултата.

Даже в 59-ата минута "Еркулес" вкара втори гол в мрежата на Виктор Валдес. Тиаго Гомеш центрира перфектно от десния фланг на атаката и отново Нелсон Валдес реализира.

Това попадение сякаш шокира каталунците. Те опитаха да обърнат резултата до края на мача, но опитите им бяха спирани от сигурната защита на новаците в елита и вратаря им Калатаюд.

В последната минута Лионел Меси отбеляза гол, но той беше отменен заради нарушение. Това беше и последното интересно положение в мача, прекъснал серията на "Барселона" от 16 месеца без поражение на "Ноу камп" в мачове от Ла Лига.

При последното си участие в елита през сезон 1996/1997 "Еркулес" записа две победи над каталунците и те не можаха да станат шампиони.

Тогава двубоят на "Ноу камп" завърши със загуба 2:3 за домакините, а настоящият им треньор Хосеп Гуардиола си отбеляза автогол.