"Майнц" се утвърди на върха в Германия след седма поредна победа

Играчите на &quot;Майнц&quot; се радват след поредната си победа <br />

Играчите на "Майнц" се радват след поредната си победа

Приятната изненада в Бундеслигата от началото на сезона "Майнц" продължава със страхотните резултати. Играчите на треньора Томас Тухел записаха седмата си поредна победа от старта на кампанията и изравниха постиженията на "Байерн" от сезон 1995/1996 и на "Кайзерслаутерн" от 2001/2002.

Рекордната победа за "Майнц" дойде при домакинството на друга от приятните изненади този сезон - "Хофенхайм" - с 4:2. Сами Алаги даде преднина на домакините още във 2-ата минута след пас на Адам Шалай, но гостите изравниха в 40-ата чрез Демба Ба и почивката дойде при равенство 1:1.

Втората част обаче започна по начина, по който стартира и първата - с гол за "Майнц". Адам Шалай този път се разписа след добро подаване на Люис Холтби.

Самият Холтби също се разписа в 60-ата минута, правейки резултата 3:1, но само пет минути по-късно Гилфи Сигурдсон изравни след перфектно изпълнен пряк свободен удар.

Всичко в мача обаче беше решено в 72-ата минута. Тогава Йосип Симунич получи червен картон за нарушение срещу Холтби в наказателното поле, а след известно забавяне Андре Шюрле вкара дузпата за 4:2 и оформи крайния резултат.

Така "Майнц" е на върха с пълен актив от 21 точки, с шест повече от преследвача "Борусия" (Дортмунд), който играе с "Байерн" в неделя.

И докато прекрасните мигове за "Майнц" от началото на сезона сякаш нямат край, положението при един от предварително сочените за фаворити "Шалке" е на обратния полюс. Кралскосините допуснаха петата си загуба от седем мача този сезон и са предпоследни.

Този път те загубиха от прекия съперник в долната половина на таблицата "Нюрнберг" с 1:2 като гости. Франц откри за домакините в 62-ата минута, но Хунтелаар изравни в 74-ата. "Шалке" обаче не успя да задържи и едната точка, след като допусна и втори гол, дело на Волф в 84-ата минута и остава със скромния актив от четири точки.