"Левски" влезе в топ 100 на световната ранглиста

"Левски" записа нов рекорд в класацията на най-силните отбори

© Георги Кожухаров

Левски" влезе в топ 100 в класацията на най-добрите футболни клубове в света, изготвена от Международната федерация за футболна история и статистика (IFFHS). Сините са се изкачили в таблицата с 35 места и в момента заемат 81-ва позиция с актив от 131 точки.

Шампионите от "Литекс" са по-назад в класирането от преди месец с 16 места и заемат 217-ата позиция с 85 точки. ЦСКА също бележи спад. Червените се свлякоха с 39 позиции до 222-ро място и имат актив от 84 точки.

Таблицата се оглавява от първенеца в турнира Шампионска лига "Интер", следван от "Барселона". Челната тройка се допълва от другия финалист от миналото издание на най-комерсиалния футболен клубен турнир - "Байерн" (Мюнхен). Четвърти е английският шампион "Челси".

При изготвяне на класацията се взимат предвид резултатите от националните първенства и европейските клубни турнири.

Коментари (10)
  1. 1 Профил на Пешката
    Пешката
    Рейтинг: 1284 Весело

Левски е пред цска със 141 позиций! има ли какво друга да си кажем! Сега ако почнат да играят и футбол!

Ако го боли, както го мързи, отдавна да е умрел.
  2. 2 Профил на Трудно е да бъдеш бг
    Трудно е да бъдеш бг
    Рейтинг: 501 Весело

Ако бяха паднали не с пет, а със седем на нула, щяха ли да заемат 79-та, а не 81-ва позиция?

3. 3 Профил на kirsner
    kirsner
    Рейтинг: 909 Неутрално

Още един такъв мач като този със "Спортинг" и "Левски" могат да влязат и в първатат двадесетица! Това са пълни глупости, изготвяни от чиновници. То и САЩ по едно време бяха на пето място в класацията за най-силните национални отбори в света.
    Простите сметки показват, че само първите 10 в класирането на всяко от първенствата на Англия, Испания, Германия, Италия, Франция, Бразилия, Холандия, Португалия, Уругвай и Аржентина са по-добри в момента от който и да е от нашите нещастни отбори. Като сложим още 30-ина страни, на които първите 5 отбора са също по-добри, аз не виждам някой от българските отбори да заслужава да е дори сред първите 250, ако се прави реално класиране, а не чиновнически свободни съчинения.

4. 4 Профил на carpy
    carpy
    Рейтинг: 8 Неутрално

Кой се интересува от резултати в подобна класация? Да се придържат към статистиката, това за което са създадени и да оставят класациите на други.

Колко достоверна е тази класация може да видите от резултатите:

76. Al-Ahly Cairo - Egypt
    78. Club Juan Aurich de Chiclayo - Perú
    81. Éntente Sportife de Sétif - Algérie
    81. PFK Levski Sofia - Bulgaria

Преди 70 място има още 3 клуба от Перу, отбор от Конго, Еквадор, Хървяит и т.н. Бате Борисов е на 36 място, между Бенфика и Щутгарт. Реал Мадрид е 19, а Ливърпул, който се бори да не изпадне е на 6 място.

5. 5 Профил на kimba3
    kimba3
    Рейтинг: 1247 Гневно

Левскар съм , но отборите на Левски и Черноморец - Бургас , трябва да бъдат разследвани за подарените точки на Сливен ! Ако ще оставят Сливен в "а" група , заради Лечков , базата която е построил и връзките му в БФС - да го правят , но ни писна от пародийни мачове . Батков плюе ЦСКА , а не вижда какво прави собственният му отбор ! БАСТА !