"Левски" разгроми "Пирин" с 4:1, Дембеле с нов хеттрик

Гара Дембеле направи поредния си силен мач за &quot;Левски&quot; и вкара нови три гола<br />

© Георги Кожухаров

Гара Дембеле направи поредния си силен мач за "Левски" и вкара нови три гола

"Левски" затвърди лидерската си позиция в първенството след разгромната домакинска победа над "Пирин" с 4:1. За пореден път в герой за сините се превърна нападателят Гара Дембеле, който реализира хеттрик за успеха.

Това е трети хеттрик за французина, откакто дойде на "Георги Аспарухов" през лятото. Той вече има 13 гола за първенство и общо 20 във всички турнири.

Благоевградчани откриха резултата чрез Борис Кондев още в 4-ата минута, но "Левски" успя да стигне до обрата, благодарение на голмайсторските умения на Дембеле.

Той изравни в 33-ата минута, а малко след почивката осъществи и пълния обрат. Мариян Огнянов отбеляза за 3:1 в 56-ата минута, а французинът оформи хеттрика си в 75-ата минута след асистенция на Владимир Гаджев.

"Левски" започна мача в лежерно темпо и веднага беше наказан за това. Гостите демонстрираха самочувствие в началото и първо Златковски пропусна, но след това стигнаха до преднина чрез Кондев.

Младият Станислав Костов се възползва от грешка на централния бранител Иво Иванов и намери Кондев, който с плътен удар в левия ъгъл на Божидар Митрев откри резултата. Топката се отклони и от гредата.

Това попадение сякаш събуди домакините и те упражниха тотален натиск. Те рядко позволяваха на противника им да атакува и на свой ред създадоха много опасности пред Макенджиев.

Дембеле можеше да изравни още в 19-ата минута, но ударът му срещна напречната греда. Все пак французинът вкара осем минути по-късно.

Тогава Жоазиньо проби отляво и намери нападателя на границите на наказателното поле, чийто мощен шут не остави никакви шансове на Макенджиев.

Натискът на домакините продължи и нямаше как да не се стигне до нов гол във вратата на "Пирин". Той падна в 50-ата минута. Тогава Иво Иванов изчисти с глава една топка, но ударът му беше толкова силен, че успя да изведе Дембеле зад защитата. Французинът преодоля технично Макенджиев и направи резултата 2:1.

Само шест минути по-късно интригата в мача приключи. Един от най-добрите за "Левски" в този мач Мариян Огнянов се възползва от грешка в защитата на "Пирин", нахлу в наказателното поле, елиминира един защитник и озовал се сам срещу вратаря прати топката технично в далечния му ъгъл за 3:1.

От този момент нататък сините успокоиха темпото, но продължиха да създават ситуации пред Макенджиев. Все пак Златковски имаше шанс да намали за гостите, но не се възползва от поредната грешка на синята защита и останал сам срещу Митрев стреля в аут.

В 75-ата минута защитникът на благоевградчани Диян Молдованов сбърка пред собственото си наказателно поле и топката му беше открадната от Владимир Гаджев. Той намери с прострелно центриране пред голлинията Дембеле и нападателят оформи хеттрика си.

До края сините изпуснаха още поне четири чисти положения за гол, но си личеше, че концентрацията им е спаднала след изгодната преднина.

Така те остават на върха с 25 точки, с три повече от преследвача "Литекс". Двата отбора ще се срещнат в Ловеч в следващия кръг.