ЦСКА се провали и срещу "Калиакра" - 0:0 в София

Треньорите на ЦСКА искат мачът с "Калиакра" да бъде забравен по-скоро

© Георги Кожухаров

ЦСКА не успя да вкара гол и на намиращия се в зоната на изпадащите "Калиакра". Двата отбора завършиха 0:0 в мач на стадион "Васил Левски", който беше дебютен за Антони Здравков начело на гостите от Каварна.

Въпреки че "Калиакра" има третата най-слаба защита, играчите на Гьоре Йовановски не успяха да намерят път към вратата им в рамките на 95 минути. Червените играха през по-голямата част от мача безидейно, а накрая и хаотично. В резултат почти не създадоха голово положение пред вратата на Йордан Господинов.

Червените, които излязоха без Тодор Янчев и Румен Трифонов, остават на девето място в класирането на А група с 13 точки от десет мача.

Домакините създадоха най-сериозната си опасност в началото на мача, когато Грегъри Нелсън проби по лявото крило. Той центрира в наказателното поле, където Спас Делев се опита с пета да вкара. Ударът му попадна в ръцете на Господинов.

"Има много причини. Не показахме нищо. Изиграхме много слаб мач. Най-голямата ни липса е как да вкараме гол. Дали ще играе Шеридън или Платини няма значение - трудно стигаме до голови положения", заяви Йовановски пред Pro.bg под виковете "Оставка" на малцината фенове.

"Трябва да забравим този мач възможно най-бързо. Няма никакво подценяване на мача. "Калиакра" си заслужи точката.Извличаме си поуките и го забравяме", добави македонският наставник, който призна, че на почивката е искал да направи седем промени.

В 33-ата минута червените имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Димов след шут на Уилям Тиеро в наказателното поле, но съдията Иван Кирилов не помогна.

В 42-та минута "Калиакра" беше близко до откриването на резултата - Иван Александров се озова в добра позиция срещу вратаря на ЦСКА, но просто не уцели топката с десния си крак

През второто полувреме ЦСКА натисна в търсене на гола, но трудно стигаше до положения. Господинов почти нямаше работа. Гостите се бранеха организирано, без да извършват фаулове и да изпробват нефутболни средства.

"Отборът ни игра много организирано и стегнато, дори пропуснахме да спечелим трите точки. Имахме доста чисти голови положения, докато ЦСКА имаше само едно във втората минута. Бяхме подготвени за тези центрирания и хаос", коментира Здравков.

Последната му смяна Александър Младенов можеше два-три пъти да обстрелва вратата на Раис Мболи, като се възползва от разредената отбрана. Синът на Стойчо Младенов обаче или стреля неточно, или не намираше правилното решение.

"Има футболисти, които не знаят какво означава да играят в ЦСКА. Хората виждат кой се раздава и кой иска да победи. То се вижда на мачове и тренировки, че някои хора не си вършат работата. Това е отборна игра и всички трябва да си помагат, но не се получи", коментира капитанът на червените в този мач Павел Виданов.