Роналдо вкара четири гола за "Реал", а Меси два за "Барселона"

Кристиано Роналдо в прегръдките на своите съотборници след гол във вратата на "Сантандер"

Надпреварата между последните двама носители на "Златната топка" Кристиано Роналдо и Лионел Меси на испански терен придоби нови измерения.

Португалският нападател на "Реал" (Мадрид) вкара четири гола при успеха с 6:1 над "Сантандер" и с девет попадения е убедително начело при голмайсторите в Ла Лига. Аржентинската звезда на "Барселона" се разписа два пъти за победата с 2:0 като гост на "Сарагоса". Той има пет гола от началото на сезона.

"Реал" запази лидерската си позиция в класирането с една точка пред шампионите, но увеличи головата си разлика на +18 гола в резултат на лесния успех на "Сантяго Бернабеу".

Аржентинският нападател на мадридчани Гонсало Игуаин откри резултата в 10-ата минута и също вече има пет гола в първенството. Пет минути по-късно асистира на Роналдо за първото му попадение, като центрира отдясно.

Португалецът, който игра силно и в двубоя срещу "Милан" от Шампионската лига, се развихри след това и вкара още три пъти - в 27-ата минута след центриране на Месут Йозил, в 48-ата минута след пас на Анхел ди Мария и в 55-ата минута от дузпа.

Така само в рамките на една седмица той вкара седем гола - два пъти при успеха срещу "Малага" от предния кръг на Ла Лига, веднъж срещу "Милан" и сега четири пъти.

Йозил реализира шестото попадение за столичани преди гостите да успеят да вкарат гола на утехата чрез Папе Кули Диоп. Германският национал овладя елегантно пас в 63-ата минута, който идваше зад гърба му, финтира защитник с тяло и хладнокръвно стреля във вратата на Тоньо от дистанция.

Лионел Меси се радва на втория си гол във вратата на "Сарагоса"

Малко по-рано Меси отново реализира двата гола за успеха на каталунците срещу последния в класирането "Сарагоса" и по този начин повтори постижението си от двубоя с "Копенхаген" в Шампионската лига.

Въпреки отсъствието на контузения си плеймейкър Шави шампионите доминираха изцяло. В 42-ата минута Давид Вия изведе Меси и аржентинецът не остави шансове на вратаря Тони Доблас.

Домакините останаха с 10 души две минути след почивката, когато Леонардо Понсио получи червен картон за безмисленонарушение срещу Дани Алвеш. В 67-ата минута Меси удвои преднината на гостите, след като Доблас не успя да задържи топката при изстрел на Сейду Кейта.

След това дойдоха пропуските на Давид Вия. Бившият нападател на "Сарагоса" и "Валенсия" изпусна поне четири добри възможности да покачи на 3:0.