"Тотнъм" препъна "Интер", "Манчестър юнайтед" разгроми "Бурсаспор" в "българския" мач

Играчите на &quot;Интер&quot; не могат да повярват, че са получили поредния гол във вратата си от &quot;Тотнъм&quot;<br />

Играчите на "Интер" не могат да повярват, че са получили поредния гол във вратата си от "Тотнъм"

Носителят на трофея в Шампионската лига "Интер" пропусна възможността да си осигури предсрочно място на елиминациите, губейки с 1:3 като гост на дебютанта в турнира "Тотнъм". Друг от европейските грандове - "Барселона" - също не успя да се класира предсрочно за 1/8-финалите, след като не можа да победи датския ФК "Копенхаген" като гост - 1:1.

За разлика от другите големи отбори, "Манчестър юнайтед" направи сериозна крачка към следващата фаза с убедителен успех с 3:0 като гост над турския шампион "Бурсаспор". В този мач участваха двама бивши български национали - нападателят на "червените дяволи" Димитър Бербатов и вратарят на турците Димитър Иванков.

След безрезултатно първо полувреме на "Кемал Ататюрк" в Бурса, "Юнайтед" вдигна оборотите през втората част и стигна до така важната победа. Първо Дарън Флечър се разписа в 48-ата минута, след като беше оставен непокрит в наказателното поле и с плътен шут не остави шансове на Иванков.

В 73-ата минута Габриел Обертан уби интригата в мача с второто попадение за гостите. Той се разписа с мощен удар след подаване на Джи Сун Парк.

Габриел Обертан (вляво) се радва, след като е отбелязал втория гол във вратата на &quot;Бурсаспор&quot;<br />

Габриел Обертан (вляво) се радва, след като е отбелязал втория гол във вратата на "Бурсаспор"

Крайния резултат оформи новото португалско попълнение Бебе само три минути по-късно, възползвайки се от идеален пас на Пол Скоулс.

Димитър Бербатов имаше възможност на три пъти да огорчи Иванков, но и в трите случая не успя. Пропуските му обаче не се оказаха фатални за "червените дяволи" и те имат нужда само от още една точка в следващите си два мача, за да продължат напред.

Не толкова лесна се очертава задачата за европейския клубен шампион "Интер". Момчетата на Рафаел Бенитес допуснаха загуба с 1:3 от "Тотнъм" и отстъпиха лидерската позиция в групата. Страхотен мач за англичаните направи уелският национал Гарет Бейл, който развинти десния бранител на "нерадзурите" Дъглас Майкон.

Рафаел ван дер Ваарт, който до последно беше под въпрос за този мач, откри резултата в 18-ата минута. Холандецът получи хубав пас от Лука Модрич и с прецизен удар от около 15 метра не остави шансове на Лука Кастелаци за 1:0.

В 61-ата минута "Тотнъм" вече водеше с 2:0 с гол на Крауч, но голяма заслуга за него има и Гарет Бейл. Лявото крило центрира перфектно в наказателното поле, отбраната на "Интер" пропусна топката и английският национал удвои.

Основният реализатор на "нерадзурите" през този сезон в Шампионската лига Самуел Ето'о им върна надеждите в 80-ата минута със седмото си попадение в четири мача. Тогава камерунецът се освободи идеално на границата на наказателното поле и с невероятна прецизност насочи топката в далечния ъгъл на вратаря Кудичини за 1:2.

В последната минута обаче домакините сложиха точка на спора след поредния феноменален пробив на Бейл. Уелсецът надбяга Лусио по левия фланг, както и притичалият да покрие бразилеца Валтер Самуел. Той намери по перфектен начин свободния Роман Павлюченко в наказателното поле и за руснака не беше трудно да насочи топката в мрежата за 3:1.

Така след трите си гола при загубата с 3:4 на "Сан Сиро", сега Бейл се отчете и с две асистенции, за да помогне на отбора си да излезе на върха на класирането на групата. "Интер" и "Тотнъм" ще се класират за следващата фаза при победи в следващите си мачове, съответно над "Твенте" и "Вердер".

Гарет Бейл (в бял екип) направи още един страхотен мач срещу &quot;Интер&quot;<br />

Гарет Бейл (в бял екип) направи още един страхотен мач срещу "Интер"

Германците загубиха всякакви шансове да продължат напред в турнира след домакинската загуба от "Твенте" с 0:2. Много силен мач за холандския шампион направи българският национален вратар Николай Михайлов. Така той заличи спомените от отчайващото си представяне срещу същия съперник в същия турнир преди четири години, когато още беше в "Левски".

Шанс за предсрочно класиране в следващата фаза пропиля и "Барселона". Каталунците завършиха 1:1 в Дания срещу ФК "Копенхаген" и ще трябва да чакат следващия мач с "Панатинайкос", за да си осигурят и на теория мястото на осминафиналите.

Те откриха резултата в 31-ата минута чрез звездата си Лионел Меси. Той се възползва от грешка в защитата на датчаните и неумела намеса на вратаря Виланд.

Само две минути по-късно обаче домакините успяха да изравнят чрез Клаудемир и слаба проява на Виктор Валдес. Въпреки огромното си предимство през втората част "Барселона" не можа да стигне до втори гол и се задоволи само с точката от този сблъсък.

Каталунците продължават да са начело с осем точки, следвани от ФК "Копенхаген" със седем. Трети е "Рубин" (Казан) с три, а на последното място е "Панатинайкос" с две.