"Тотнъм" направи исторически обрат до 3:2 срещу "Арсенал" в дербито на Лондон

"Шпорите" постигнаха първата си победа като гост на "Арсенал" от май 1993 г.<br />

"Шпорите" постигнаха първата си победа като гост на "Арсенал" от май 1993 г.

Футболистите на "Тотнъм" победиха с 3:2 "Арсенал" в голямото дерби на Лондон. "Шпорите" спечелиха двубоя на "Емиратс", след като губеха с 0:2 до 50-ата минута. Успехът им е исторически, тъй като те не бяха побеждавали големия си съперник като гост от май 1993 г.

Съставът на Арсен Венгер поведе с 2:0 до 27-ата минута с попадения на Самир Насри и Маруан Шамак. След почивката "Тотнъм" вкара три гола, дело на Гарет Бейл, Рафаел ван дер Варт и Юнес Кабул.

"Арсенал" започна отлично двубоя и поведе в деветата минута. Тогава Насри успя да се пребори за топката с вратаря на съперника Аурелио Гомеш и от много трудна позиция почти до аутлинията вкара технично. Превъзходството на "артилеристите" продължи и в 27-ата минута се получи красива комбинация между Франсеск Фабрегас, Андрей Аршавин и Шамак, като мароканецът отбеляза за 2:0.

След почивката Ван дер Варт овладя на гърди дълъг пас и технично подаде към Бейл. Уелският национал изпревари защитниците на "Арсенал" и пусна топката край Лукас Фабиански. В 67-ата минута Ван дер Варт изпълни фаул, при който капитанът на домакините Фабрегас, участвал в стената, отби топката с ръка и съдията даде дузпа. Холандецът вкара за 2:2.

Ван дер Варт беше в основата и на третия гол на "Тотнъм". Полузащитникът центрира от фаул в 85-ата минута и централният защитник Кабул с глава отбеляза победния гол за "шпорите".

"Арсенал" пропусна възможността да излезе начело в класирането и остава втори с 26 точки. Лондончани са на две точки зад шампиона "Челси". "Тотнъм" вече има 22 точки и засега е пети.