"Реал" (М) постигна победа номер 500 като гост след 3:2 над "Хетафе"

Голмайсторът на "Реал" (М) и Примера дивисион Кристиано Роналдо вкарва третия гол за белите<br />

Футболистите на "Реал" (М) спечелиха с 3:2 срещу "Хетафе" и се завърнаха на две точки зад "Барселона". Мадридчани постигнаха своята победа номер 500 в Примера дивисион. Два гола за успеха отбеляза Кристиано Роналдо, а Месут Йозил отбеляза другото попадение.

Белите поведоха с 2:0 до 19-ата минута. Най-напред Роналдо се разписа от дузпа в 11-ата. След това Йозил беше изведен в добра позиция и преодоля вратаря на "Хетафе" Кодина и вкара. Домакините успяха да намалят резултата в 28-ата минута чрез Парехо, който направи добър пробив през защитата на "Реал" (М) и отбеляза след хубав удар.

Голмайсторът в Примера дивисион Роналдо вкара 20-ото си попадение през сезона в 57-ата минута. Португалецът получи в наказателното поле и от около 12-13 метра беше точен.

Десет минути преди края на срещата белите поискаха дузпа за нарушение на Мане, който дръпна за фланелката Анхел ди Мария, но съдията Алберто Ундиано Майенко не я даде. След това Алваро Арбелоа получи втори жълт картон и беше изгонен.

"Хетафе" отново намали изоставането си на един гол в 85-ата минута. Тогава защитата на "Реал" (М) не можа да изчисти топката след центриране отляво и тя попадна в Албин, който вкара отблизо.

Бразилският полузащитник Кака се завърна в игра за "Реал" (М) след шестмесечно лечение на контузия. Той влезе в игра в 75-ата минута и до края на срещата имаше един точен удар във вратата на "Хетафе". "Щастлив съм. По време на възстановяването ми имаше моменти, в които се чудех дали ще играя отново. Сега всичко е в миналото и се надявам да има постоянство, за да върна формата си", каза Кака. Мачът беше под номер 50 за дошлия от "Ливърпул" Шаби Алонсо.

"Реал" (М) стигна до победата номер 500 като гост в Примера дивисион след 81 години, десет месеца и 18 дни. Стотният успех извън дома беше постигнат на 25 ноември 1956 г. при 2:1 срещу "Валенсия" след два гола на Алфредо ди Стефано. Белите са отборът с най-много спечелени мачове на чужд терен в Испания. Шампионът "Барселона" е втори с 450.

След историческата победа старши треньорът Жозе Моуриньо показа недоволството си към съдиите. Той призна, че не е видял да има дузпа срещу Ди Мария, но насочи вниманието към водача в класирането. "Видях дузпа за "Леванте", както и преди няколко седмици срещу "Осасуна" и за Кристиано на "Камп ноу", заяви португалецът.