"Блекпул" победи с 2:1 "Ливърпул" и задълбочи кризата при червените

Испанският нападател Фернандо Торес (в бяло) вкара още в третата минута за "Ливърпул"<br />

Футболистите на "Блекпул" направиха обрат и победиха с 2:1 "Ливърпул". Червените продължават с неубедителното си представяне и при новия мениджър Кени Далглиш, за когото това беше първи официален мач начело на "мърсисайдци" във Висшата лига.

Още в третата минута "Ливърпул" поведе след гол на Фернандо Торес. Испанският национал получи пас от Марти Кели и от много малък ъгъл в наказателното поле вкара на домакините.

"Блекпул" успя да изравни в 12-ата, когато се разписа Гари Тейлър-Флетчър. Дейвид Воган подаде на полузащитника, който се измъкна от трима защитници на червените и вкара във вратата на Пепе Рейна. В продължението на първата част футболистите на "Ливърпул" поискаха дузпа за игра с ръка на съперников футболист в наказателното поле, но тя не беше отсъдена.

Победният гол беше отбелязан от Дъдли Кембъл в 69-ата минута. След дългодиагонално центриране от средата на терена Йън Еват подаде с глава към непокрития Кембъл, който стреля отблизо също с глава и вкара за 2:1.

Това е първият случай в историята на Висшата лига, в който "Ливърпул" губи, след като е повел в резултата в двубой срещу новак в първенството и е първият път, в който червените падат три пъти от новаци в рамките на един сезон.

"Блекпул" продължава отличното си представяне в шампионата. Отборът е девети с 28 точки, но и мач по-малко от останалите. Това беше втората победа за "Блекпул" срещу "Ливърпул" този сезон. Единственият новка, успявал да победи "мърсисайдци" два пъти досега в историята на Висшата лига, е "Нюкасъл" през 1993-94 г.

Червените са 13-ото място с 25 точки. Толкова има и градският съперник "Евертън", но "карамелите" са 12-и заради по-добрата си голова разлика.

Букмейкърът Sportingbet вече извади "Ливърпул" от сметките за шампионската титла. Според анализаторите най-големи възможности за първото място има "Манчестър юнайтед", като коефициентът е 1.65. Следват "Арсенал" (4.333), "Манчестър сити" (8.00), "Челси" (10.00) и "Тотнъм" (29.00).