Отборът на Пламен Константинов отстрани "Модена" на Силвано Пранди от Европа

Волейболистите на "Зираатбанк", водени от Пламен Константинов, спечелиха с 15:12 златния гейм срещу "Модена"<br />

Волейболистите на "Зираатбанк" (Анкара), водени от Пламен Константинов, се класираха на четвъртфиналите във втория по сила турнир в Европа CEV Cup. Турците отстраниха след "златен гейм" "Модена", където треньор е бившият селекционер на националния Силвано Пранди.

Домакините победиха убедително с 3:0 (25:22, 25:18, 25:14) съперника си. Те се нуждаеха от успех с какъвто и да е резултат, за да заличат загубата си с 1:3 от мача в Италия и да стигнат до "златен гейм".

В него отборът на Константинов се наложи с 15:12 и заслужи правото си да участва в следващата фаза на надпреварата. Там турците могат да срещнат българския шампион ЦСКА, който отпадна от Шампионската лига, но ще играе в CEV Cup.

Пламен Константинов продължава с отличния си дебют в треньорската си кариера. Бившият капитан на българския национален отбор върви уверено и в първенството на Турция. "Зираатбанк" е втори с десет победи и две загуби и 29 точки. Отборът спечели Суперкупата на Турция още след привличането на Константинов.