"Челси" стигна до преиграване срещу "Евертън" за ФА къп

Нападателят на &quot;Евертън&quot; Луис Саха продължи с добрите си игри срещу &quot;Челси&quot;<br />

Нападателят на "Евертън" Луис Саха продължи с добрите си игри срещу "Челси"

Футболистите на "Челси" стигнаха до 1:1 като гост на "Евертън" в двубой от 1/16-финалите на ФА къп. "Карамелите" поведоха в 62-ата минута след гол на Луис Саха. В 75-ата Саломон калу отбеляза изравнителния гол и доведе двубоя до преиграване на 16 февруари на "Стамфорд бридж".

Двата отбора направиха слаба първа част на "Гудисън парк". Първото по-опасно полежение беше за "Евертън" в 13-ата минута, когато Билятлединов отправи удар към Петер Чех, но вратарят на сините спаси. Майкъл Есиен и Джон Тери изпробваха късмета си, резултатът обаче се запизи 0:0.

В 33-ата минута домакините имаха отлична възможност да излязат напред в двубоя. Сиймъс Колмън оправи много коварен удар с глава и топката премина много близо до страничния стълб на вратата на гостите от Лондон.

Възпитаниците на Дейвид Мойс започнаха втората част много по-активно и логично поведоха. Лейтън Бейс изпълни ъглов удар, а Саха се измъкна от защитниците на сините и вкара с глава. Така нападателят на "карамелите" се разписа в четвърти от последните пет мача срещу "Челси".

В 70-ата минута Карло Анчелоти изкара от игра Флоран Малуда и пусна Калу, като този ход даде резлултат пет минути по-късно. Полузащитникът беше намерен от Никола Анелка на изгодна позиция и с плътен удар не остави шанс на Тим Хауърд да реагира на време.

"Челси" можеше да постигне победата в срещата и да се класира за осминафиналите още днес, но ударът на Рамирес в 85-ата минута срещна гредата.

Ако все пак преодолее "Евертън", лондонският отбор ще постави рекорд. Сините ще са първите, класирали се в 13 поредни сезона за осминафиналите на ФА къп. Освен това ще продължат защитата на отличието от миналата година, спечелено след 1:0 над "Портсмут".