"Манчестър сити" стигна до преиграване с "Нотс каунти" за ФА къп

Един Джеко спаси "Сити" от загуба с първия си гол за отбора

Манчестър сити" стигна до преиграване със заемащия 18-о място в Лига 1 "Нотс каунти" в двубоя от турнира ФА къп, след като измъкна трудно 1:1.

Домакините поведоха след гола на Нийл Бишъп в 59-ата минута, а нападателят на "гражданите" Един Джеко възстанови равенството десет минути преди края на срещата с първия си гол с екипа на "Сити".

През първата част на двубоя гостите от Манчестър владееха инициативата и създадоха повечето интересни положения. Домакините обаче бяха заложили на здрава защита и бързи контраатаки и не допускаха лесно противниковите нападатели до наказателното си поле. В резултат възпитаниците на Роберто Манчини бяха отправили само пет удара към вратата, два от които в нейните очертания.

Домакините нямаха чисти ситуации през първото полувреме. Единствено в началото на двубоя Алън Гоу отправи силен удар към Джо Харт, но опитният вратар не изпита трудности при отразяването му.

"Манчестър сити" започна втората част доста активно и  в рамките на две минути Джеко отправи два силни удара, но бранителите на "Нотс каунти" действаха със самочувствие и предотвратиха опасностите.

В 59-ата минута стабилната игра на домакините се отплати. Гоу центрира от корнер, в наказателното поле най-съобразителен се оказа Бишъп, който отклони топката към вратата на Харт.

Атаките на "гражданите" зачестиха още повече  след това попадение. В основата на повечето ситуации беше Джеко. В 80-ата минута той се реваншира за всички пропуски по-рано и отбеляза така желания гол за "Сити". Мика Ричардс напредна по десния фланг и центрира в наказателното поле, където босненецът с удар от движение буквално разстреля Стюарт Нелсън от два-три метра.

Отборът на Манчини имаше още няколко възможности до края на двубоя, но съперникът се беше подредил добре в защита и не допусна повече грешки.

В 90-ата минута Лий Хюз можеше  да се превърне в герой за "Нотс каунти", но ударът му с глава премина много близо до гредата.